Steib és Lubics nyert a Zágreb-Cazmán

Vasárnap rendezték Horvátországban a Zagreb-Cazma ultrafutóversenyt, s így Közép-Kelet-Európa legrégebbi ultrafutó rendezvényén idén már 37. alkalommal dördült el a rajtpisztoly. A családias hangulatú rendezvényen a futók a Jelasics térről rajtoltak, hogy 61,3 kilométer lefutása után Cazmába érkezhessenek. Az első 27 kilométerén a futóknak az autókra is figyelniük kell, hiszen meglehetősen nagy forgalom van az útvonalon, s később sincs lezárt futópálya.

A magyar ultrafutás elitje eddig is gyakran látogatta a versenyt és ért el szép eredményt, tavaly a férfiak mezőnyében Zabari János állhatott a dobogó legfelső fokára 4:03:17-es eredménnyel.

Idén mind a férfiaknál, mind a nőknél magyar győzelem született, a férfiaknál Steib Péter 3:48:28-cal, a hölgyeknél pedig Lubics Szilvia 4:46:57-tel nyerte a versenyt.