Sztárok a New York Marathonon

Híres sztárok is teljesítették a 42 000 fős mezőnyben a maratoni távot New York utcáin. Edward Norton és a maszáj harcosok 3:48:01 alatt teljesítették a klasszikus távot. A kenyai törzs ügyéért rajthoz álló 29 futó összesen 760 000 dollárt gyűjtött az alapítvány javára. A hozzájuk csatlakozó Alanis Morissette - 3 héttel első maratonja után ismét rajthoz állt - 4:28:45 -öt futott.

Anthony Edwards, a Vészhelyzet Green dokija is maratonista lett vasárnap, 4:08:20-as idővel ért célba. Futásával a Shoe4Africa elnevezésű szervezet számára gyűjtött pénzt.

A Tony-díjas Bridge and Tunnel szerzője és főszereplője, Sarah Jones szintén a Shoe4Africa javára futott, eredménye 3:54:02 lett.

Két híres sportoló is az indulók között volt: a jeges versenyek ismert figurája, Dan Jansen, a gyorskorcsolya 1994-es olimpiai bajnoka 3:41:43 alatt teljesítette a távot, míg Pat La Fontine, a New York-i hokicsapat sztárja 4:27:08 alatt érkezett a célba. Mindketten pénzt is gyűjtöttek a gyermekek iskolai testnevelésével foglalkozó alapítvány javára.

Forrás: New York Times