Török és osztrák győzelem a WMRA Grand Prix-n

Tíz országból érkeztek versenyzők Szlovéniába a 31. Smarna Gora hegyifutó versenyre, amely egyben a WMRA Grand Prix sorozat utolsó fordulója is volt. A GP győztes idén a török Ahmet Arslan és az osztrák Andrea Mayr lett.

A szervezők utolsó pillanatban még módosítottak kicsit a pályán, így a táv 9-ről 10 kilométerre nőtt, de a szintkülönbség (730 méter felfelé, 300 méter lefelé) változatlan maradt.

A férfiak versenyében sokáig vezetett Jonathan Wyatt, de az utolsó kilométereken megelőzte őt a török Ahmet Arslan (42:28). A nőknél a jelenlegi világbajnok osztrák Andrea Mayr végig vezetve győzött, 48:48-as idővel. A Grand Prix versenysorozatban idén a török Ahmet Arslan és az osztrák Andrea Mayr már az utolsó fordulót megelőzően elegendő pontot gyűjtött össze a győzelemhez, így csak a további helyezések sorsát befolyásolta az utolsó forduló.

Forrás: Online Edzésnapló