12. Vivicittá Városvédő Futás - 1997. április 13.

A Vivicitták történetének egyik legkedvesebb emlékű versenye.
Megjött a jó idő és a futás végére igazi tavaszi népünnepély kerekedett. A rajtpisztoly dörrenése után 3 perccel lépte át a 3257. futó a rajtvonalat, hogy az előző évihez képest változatlan útvonalon teljesítse a 12 kilométeres távot. A világon 200 000 Vivicittá résztvevőt regisztráltak. A nemzetközi szlogen: Verseny Európáért! Először jelent meg itthon a Matáv főtámogatóként. Az első hat befutó negyedmillió forinton, és ugyanilyen értékű Nike ajándékokon osztozhatott. A verseny történetében először hirdettek holtversenyt: Berkovics Imre és Kliszek Tamás kéz a kézben érkeztek célba (33:39), a nőknél Simona Staicu volt a leggyorsabb (37:41).
Válaszd ki a kívánt évszámot, és máris olvashatod, mi történt abban az évben a
Vivicittá Városvédő Futáson: hányan, milyen útvonalon teljesítették a távot, ki lett a győztes, milyen volt a versenypóló, a versenylogó, stb...