14. Matáv Vivicittá Városvédő Futás - 1999. április 4.

Csodálatos tavaszi napsütés fogadta a 3700 futót húsvét vasárnapján a Margitszigeten, a szokásos versenyhelyszínen. Négy olimpiai bajnok: Darnyi Tamás, Gyulay Zsolt, Fábián László és Kovács „Kokó” István melegített a mezőnyben. A rajtjelet az éppen 70. születésnapját ünneplő Rózsavölgyi István adta meg, majd elindult a "futókígyó" a már évek óta változatlan 12 kilométeres útjára. A leggyorsabban Berkovics Imre (32:56) ért vissza alig 2 másodperccel lemaradva a kerekesszékes Bók Lászlótól. A lányoknál egy Vivicittá-újonc, Rakonczai Beáta (37:56) győzőtt. Az 1-6 helyezettek összesen félmillió forinton osztozkodhattak. A külön meghirdetett Matáv dolgozók versenyét a soproni Maros Ervin (36:33) nyerte.
Válaszd ki a kívánt évszámot, és máris olvashatod, mi történt abban az évben a
Vivicittá Városvédő Futáson: hányan, milyen útvonalon teljesítették a távot, ki lett a győztes, milyen volt a versenypóló, a versenylogó, stb...