17. Matáv Vivicittá Városvédő Futás - 2002. április 6.

8000-en a Matáv-Vivicittán és Minicittán

Fagyoskodó városvédők
Április hétvégéin 3 kontinens 80 városában rendeznek Vivicittákat, melyeken összesen 250 000-en indulnak. Magyarországon a sort a budapesti 17. Matáv-Vivicittá és Minicittá Városvédő Futás nyitotta, ahol a telet idéző hideg időjárás ellenére is közel 8000-en álltak rajthoz.
Szombat délután 13 órakor indult a Minicittá mezőnye, többségében hölgyek és iskolások. A tavalyi győztes Arany Gitta ezúttal is elsőként ért a célba a lányok között, a férfiaknál Őze Gábor diadalmaskodott. A 3,6 kilométeres táv utolsó befutója is 40 percen belül célba ért.
A hagyományos, 12 kilométeres távon közel 4000-en sorakoztak fel a Hajós Alfréd uszoda melletti rajtnál, köztük Kovács István, ökölvívó világbajnokunk, aki nem először vállakozott a “városvédésre”.
A nők versenye már az első kilométeren eldőlt, Staicu Simona felvette a férfiak tempóját, egyedüli nőként elfutott a 30 fős élmezőnnyel, így magabiztosan nyerte harmadszor is zsínórban a Vivicittát.
A férfiaknál annál izgalmasabban alakult a verseny. 5 kilométerig egy 30 fős boly futott együtt, majd hárman 7 kilométernél robbantottak, ebből a hármasból vált ki Juhász András, aki 100 méteres előnyét megőrizte a célig.
Fantasztikus sportteljesítményt nyújtottak a kerekesszékes versenyzők is, Legeza György, a férfi mezőny győztese a futókat is 100 méterrel megelőzve, a több ezer néző ovációja között elsőként a Margitszigeti Atlétikai Centrumban felállított célkapuhoz.
Felkészülteknek ajánlották a Matáv Vivicittát, és azt, hogy tényleg készültek a futók a versenyre, az bizonyítja, hogy az amatőrök nagy részének is csak 50 perc kellett, hogy áthaladjanak a célvonalon.
A Matáv-Vivicittá Városvédő Futás következő versenye április 27-én Szeged, április 28-án Veszprém. A Budapest Sportiroda jövő vasárnap pedig a duatlon kedvelőit, kipróbálóit várja a Canada Dry Duatlon Gálán.

Válaszd ki a kívánt évszámot, és máris olvashatod, mi történt abban az évben a
Vivicittá Városvédő Futáson: hányan, milyen útvonalon teljesítették a távot, ki lett a győztes, milyen volt a versenypóló, a versenylogó, stb...