2008. szeptember hetedikén a futás szerelmesei vették birtokba a budapesti Városligetet és környékét, hogy részesei lehessenek a 23. Nike Budapest Nemzetközi Félmaratonnak. Az ország legnagyobb félmaratoni futóeseményén több mint hétezer induló sorakozott fel a startvonalhoz, köztük az a 45 országból érkezett több mint ezer külföldi futó, akik a magyar fővárosban kívánták gyarapítani félmaratoni teljesítéseik számát. A mezőny igazán színesre sikeredett: negyven dzsúdós is ott volt, akik Kovács Antal barcelonai olimpiai bajnok vezetésével vállalták, hogy lefutják a félmaratonit. Az Egyesült Államokból pedig egy olyan tűzoltó csapat érkezett Budapestre, akik részt vettek a 2001-es World Trade Center elleni terrortámadás utáni mentésben.
A félmaraton mezőnye 10 órakor Kovács Ágnes olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszónő pisztolylövésére vágott neki a 21,097 kilométeres távnak. A hatalmas mezőny csaknem tíz percen keresztül hömpölygött a Kós Károly sétányon felállított rajtkapun keresztül, mire az utolsó induló is kifutott a pályára.
A félmaratonisták startja után a Nike Ligetkör indulói sorakoztak fel a rajtnál, hogy lefussák a 3,5 kilométeres rövidtávot. Miután a főként gyermekekből és gyermekes családokból álló Ligetkör mezőnye célba érkeztek, nem kellett sokat várni, hogy a Hősök tere irányában feltűnjön az első versenyző, a kerekesszékes Bók László személyében, aki 1:05:55-tel ért célba. Mögötte hamar megérkezett az első futó is: az olasz Roberto Pasquale Rutigliano 1:07:22-es idővel mindenkit maga mögé utasított, és elhódította az első helyet. Őt követve másodikként az etióp Erkolo Ashenafi 1:08:23-as idővel futott be a célba. Legjobb magyar férfiként a harmadik helyen Minczér Albert végzett 1:10:27-tel.
A hölgyek mezőnyében két pekingi olimpikon között dőlt el az első hely sorsa, végül a maratoni induló Rakonczai Beáta győzött 1:14:38-cal, míg az 5000 méteren olimpiai résztvevő Papp Krisztina lett a második 1:16:44-es időeredménnyel. Harmadikként a magyar maratoni csúcstartónő ért be, Földingné Nagy Judit 1:19:43 alatt teljesítette a távot.
A győztesek után a mezőny további tagjai folyamatosan érkeztek a célba, a Hősök tere felől igazi futó-áradatot alkotva. A célba érkezéskor minden egyéni futó nyakába egyedi emlékérmet akasztottak, amely örök emlékül szolgál majd a 23. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton sikeres teljesítéséről.
A Nike Félmaratonok 13 éves történetében eljött az a pillanat, amikor az ötvenezredik egyéni félmaratonista is átlépte a célvonalat, méghozzá a mezőny 2722. helyén befutva. Az utána érkező csaknem háromezer futóval pedig már ötvenezernél is többen mondhatják el magukról, hogy a Nike Félmaraton keretében teljesítették "a legyőzhető távolságot".

23. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton
21,097 km

1. Roberto Pasquale Rutigliano (olasz) 1:07:22
  2. Erkolo Ashenafi (etióp) 1:08:23
  3. Minczér Albert (VEDAC) 1:10:27