WANJIRU ELSÖPRŐ GYŐZELME

A maratoni távon olimpiai bajnok kenyai Samuel Wanjiru fantasztikus győzelmet aratott a 24. Mitja Marató de Granollers elnevezésű félmaratoni versenyen, a Barcelonától 20 kilométerre található Granollers városában. Az időjárási körülmények - eső és hideg - ellenére 5800 induló vágott neki a távnak.

A 22 éves Wanjiru, aki egyébként a félmaratoni táv világcsúcstartója 58:33-as idejével, ezen a versenyen nem volt olyan formában, mint tavaly, amikor 59:26-tal ért célba. Persze az idejét most is sokan megirigyelhetik, hiszen 61:13-mal ért be annak ellenére, hogy nem kért iramfutókat segítségként a versenyre.

A 163 cm magas és 50 kg súlyú Wanjiru-t 2008-ban az év sportolójának választották szülőhazájában. Tervei szerint hazamegy Kenyába, hogy ott készüljön fel a Lisszabon Félmaratonra, majd április 26-án a London Maratonon áll rajthoz.

"Szeretnék 2:04-es időt futni, majd Japánban készülök a Berlin Maratonra. Világcsúcs-támadásra készülök, remélem, lesz rá esélyem. Viszont a berlini VB-t idén kihagyom." - mondta, majd hozzátette: "öt éven belül képes leszek két óra körüli idővel lefutni a maratoni távot."

A nők versenyében Granollers-ben az 5000 méter spanyol Európa-bajnoka, Marta Domínguez diadalmaskodott remek idővel, ha a férfi és a női befutókat együtt nézzük, a 20. helyen futott be. Domínguez féltávnál már másfél perces előnyt szedett össze Rosa Moratóval szemben, és 35 másodperccel futott a brit maratonista Holly May előtt.

A 33 éves Domínguez végül kényelmes győzelmet aratott, a 70:54-es egyéni csúccsal célba érkezve.

Eredmények Férfiak 1. Samuel Wanjiru (Kenya) 61:13
2. Alex Kirui (Kenya) 62:17
3. José Ríos (Spain) 63:11
4. Thomson Cherogony (Kenya) 63:11
5. Fernando Rey (Spain) 64:42