16. Jófogás Tour de Tisza-tó

Május 6-án, szombaton került megrendezésre a 16. Jófogás Tour de Tisza-tó kerülés, amelyen többen, mint 1300-an vettetek részt, 270 településről.

A Tisza-tó impozáns környezetében, kellemes tavaszi időben és egy igazi kerékpáros hangulatban tekertétek körbe a tavat, és teljesítettétek a túrát. Ahogy az elmúlt években is, idén is két távon tudtatok indulni: a Jófogás 15 km-es kerékpártúrán 100-an vettetek részt, elsősorban családok, baráti társaságok, gyerekek és a bringázással most ismerkedők, míg a Használtautó.hu 65 km-es kerülésen - több mint 1200 nevező mellett - számos profi versenyző is rajthoz állt.

Idén mezőnyhajrával dőlt el az abszolút győzelem. Egy kb. 25 fős boly szökött el a mezőnytől, ahonnan végül az abszolút dobogósok is kikerültek. Elsőként Molnár Balázs, 1:37.21-es, másodikként Papp Gergő Olivér, 1:37:22-es, harmadik helyezettként Korpa István 1:37:23-as idővel ért célba. A hölgyeknél Buzek Vera szerezte meg az abszolút I. helyet, 1:42:13-al, Imre Laura 1:43:11-es eredménnyel lett a második, míg harmadikként Halász Mónika, 1:43:22-es idővel jött be.

Külön öröm, hogy nem történt nagyobb baleset, mindenki épségben beért a célba.

Köszönjük, hogy eljöttetek! Ne feledjétek, a választott távot teljesítők, a budapesti atlétikai világbajnokságra beváltható 50%-os kedvezményes jegyvásárlásra jogosító kuponnal lettek gazdagabbak!