Rekordlétszám a 8. Intersport Balaton Maraton és Félmaratonon

A november 19-20-ai siófoki szezonzáró futóbulira idén közel 3100-an neveztek be, ami 4600 futást jelent öt távon, kilenc különböző futószámra, ebből a vasárnapi félmaratonra közel 1600 nevezés érkezett, mindkettő rekord az esemény történetében. A futókat a hideg és ködös időjárás sem tudta visszatartani attól, hogy a Balaton partján búcsúztassák a 2011-es futószezont.

A 42 kilométeres maratont két nap alatt három részletben lehetett teljesíteni, egyéniben vagy párban. A 21 kilométeres félmaratont ugyancsak egyéniben és párban lehetett futni, egyben vagy két részletben. A 14 kilométeres harmadmaratonon egyéniben és párban lehetett indulni, a 10,5 kilométeres negyedmaratont és a 7 kilométeres hatodmaratont egyéniben lehetett teljesíteni.

Szombaton 6 fokos hőmérsékletben délelőtt 11-kor a 1/3 maratoni távon (14.065 m) több mint 900-an álltak rajthoz, összesen öt különböző versenyszámban. A hűvös idő ellenére megtöltötték a futók a Balaton partját. Már a reggeli ködben elkezdtek szállingózni a futók Siófokra, bár a rajtig inkább a hotelben melegedtek, és Péter Attilának úgy kellett előcsalogatnia őket a 10:30-as rajthoz. Az időjárás hideggel fogadta a résztvevőket, a rajtnál 5, a befutóknál 6 fokot mért a hőmérő.

Együtt rajtoltak az 1/3 maratoni távon (14.065 m) az egyéni maratonisták, akiknek ez volt az első megmérettetésük a három részletben futható két napos maratonon, a maratont párban teljesítők első futói, a félmaratont 2 részletben futók, akik délután fejezik majd be a távot, és természetesen az 1/3 maraton egyéni és páros indulói. Az első kör végén az 1/3 maraton párosai gyorsan átadták egymásnak a chipet, és már futottak is tovább. A futók azt mondták, a parton azért eléggé fújt a szél, és a második körben, amikor már kimelegedtek, ez még gyorsabb futásra ösztönözte őket.
A férfiak maratoni mezőnyében elsőként Beda Szabolcs ért célba 48:52 alatt, a hölgyeknél Földingné Nagy Judit vezet ezen a távon 55:38-cal. Az 1/3 harmad maratonon a férfiak közül Alpár Dávid (1:00:20), a hölgyek közül Leszkovich Eszter (1:09:54) haladt át elsőként a célvonalon.

A délelőtti 1/3 maraton után a futók pihentek, ebédeltek, masszíroztattak - és néhány bátor vállalkozó 14 órakor megmártózott a Balaton vízében. Igaz, hogy legtöbben csak térdig gázoltak be a levegővel azonos hőmérsékletű - vagyis 6 fokos - vízbe, de akkor is minden tiszteletünk az övék!

Délután 15:30-kor a 1/6 maratonnal folytatódott a szezonzáró futóesemény, közel 1000-en neveztek a 7.032,5 méteres távra. Már három óra után ismét megjelentek a futók a rajt környékén, megérkeztek a hatodmaraton résztvevői is, akik közt számos gyerek is rajthoz állt. A mezőnyben ott voltak a hatodmaraton teljesítői, az egyéni maratonisták, az egyéni félmaratont két részben teljesítők most fejezték be a futásukat, és a maratoni párosok tagjai mindketten futottak.
Az indulók ezúttal az ellenkező irányban hagyták el a rajtkaput 15:30-kor, hogy egy körben teljesítsék a távot. A Balaton partján számos szurkoló gyűlt össze, akik végig tapssal biztatták az elhaladókat. A maratoni mezőnyből most is Beda Szabolcs és Földingné Nagy Judit értek célba elsőként. A hatodmaratoni táv indulói közül a férfiaknál Garami Árpád (26:46), a hölgyeknél Blajkó Zsuzsanna volt a leggyorsabb.

Este Péter Attila vezetésével beszélgetést hallhattak a futók Lubics Szilvivel, a 2011-es Spartathlon női győztesével, és Németh Csabával, a 2011-es Trans Gran Canaria verseny a második helyezettjével. A hotel előadóterme megtelt a hallgatósággal.
Ezután következett a már hagyományosnak mondható táncest, amely Péter Attila szerint felért a maraton lefutásával!

Vasárnap 11 órakor 3 fokban rajtolt el a félmaratoni táv, közel 2700 futóval. Ebből közel 1600-an neveztek a 21 kilométeres félmaratonra. A maratoni távot egyéniben és párban futók itt is rajthoz álltak, most indultak a félmaratont egyben teljesítők, a félmaratont párosban futók, és a negyedmaratont választók. Két körben lehetett teljesíteni a 21 kilométert, a negyedmaratonon indulók az első kör végén már a célba futhattak be.

Most is rengeteg szurkoló állt a futósáv szélén a célkapunál és a Balaton partján is - volt kolomp, kereplő, kiabálás, és természetesen taps!
A félmaratoni mezőny leggyorsabb futója a szombathelyi Zsódér Zsolt volt, míg a hölgyeknél a budapesti Roszik Adrienn győzött. A maratonisták közül ezúttal is Beda Szabolcs és Földingné Nagy Judit bizonyult a leggyorsabbnak, így összetettben is ők nyerték ezt a távot.

A délutáni eredményhirdetésen nem csak a hétvégi győzteseket díjaztuk, de a 26. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton és 26. SPAR Budapest Nemzetközi Maraton amatőr kategória győzteseit, illetve a TerepMánia nyerteseit is.

Egy nagyon jó hangulatú, eseménydús futóbulival zárult a BSI 2011-es futószezonja. Még egyszer futók vették birtokba a Balaton partját, hogy különleges körülmények között teljesítsék az általuk választott távokat.

A BSI következő eseménye a 6.Tesco FittAréna lesz november 27-én.

A BSI következő futóeseménye az 5. BSI Balaton és FélBalaton Szupermaraton lesz 2012. március 15-18 között - még szabadságot sem kell kivenned, hogy ott lehess!