EREDMÉNYEK A SENDAI FÉLMARATONRÓL

A japán világbajnoki maratoni csapatba beválogatott Yukiko Akaba nyerte a női versenyt a 19. Sendai Félmaratonon 1:08:50-es idővel vasárnap.

Emlékezetes Anyák napja volt május 10-e (a világ más országaiban nem május első vasárnapján tartják az Anyák napját - bővebb info a dátumokról itt - a szerk.), Akaba számára: a kisgyermekes anyuka a verseny történetének negyedik legjobb idejével ért célba. (1:07:59 Esther Wanjiru, 1:08:25 Mizuki Noguchi, 1:08:31 Julia Mombi)

A verseny során Akaba Mombival futotta az első kilométereket, 7 kilométernél azonban robbantott, 10-nél már 16 másodperc volt az előnye (32:35). Mombi próbált felzárkózni, hátránya 15 kilométernél "csak" 12 másodperc volt, azonban nem tudta jobban megközelíteni az élen futót. Akaba végül 1:10-en belül futott célba.

A férfiak mezőnyében egy tízfős élboly alakult ki az első 10 kilométeren, amely aztán hatfősre szűkült: Harun Njoroge, Julius Gitahi, Yukihiro Kitaoka, Joseph Mwaniki, Ryosuke Fukuyama, és Minoru Okuda futott együtt 15-nél, 44:08-as részidővel. Njoroge azonban a 20 kilométerhez közeledve ellépett a csoporttól, és több mint harminc másodperces előnyt szerezve végül 1:02:02-vel ért célba. Ez a verseny történetéének ötötdik legjobb ideje, a rekordot Samuel Wanjiru tartja 59:43-mal.

Az első hazai versenyző a célban Yukihiro Kitaoka volt a harmadik helyen 1:02:34-es idővel - ez a teljesítmény valószínűleg megfelelő ahhoz, hogy beválogassák a japán félmaratoni vb-csapatba.