Sztárok a maratonisták között

A maratoni táv olyan megmérettetés egy futó életében, amire hosszú ideig készül, hogy aztán az elért időeredménytől függetlenül büszkén mondhassa el magáról: megcsináltam!

Nem is gondolnánk, mennyi sztár, színész, zenész, politikus futotta már le a 42,195 kilométert.

Alanis Morissette, New York City Marathon (2009)

A Grammy-díjas kanadai énekesnô ugyanazon a versenyen futott, ahol Edward Norton is, de nem tudta tartani a lépést a színésszel. 4:28:45-ös ideje azonban így is szép teljesítmény.

Edward Norton, New York City Marathon (2009)

A Harcosok klubja, az Amerikai História-X sztárja egy roppant erôs, 3:48:01-es idôt tudhat magáénak ezen a távon.

Anthony Edwards, Chicago Marathon (2009)

A Vészhelyzet Greene dokija is 4 órán belül tudja a maratont: 3:55:40 idejével bárki elégedett lenne, nem igaz?

Will Ferrell, Boston Marathon (2003)

Nemcsak vicces, sportos is (pedig nem is látszik rajta). Csak egy szűk perccel volt rosszabb, mint kollégája, Anthony Edwards. 3:56:12- es ideje elismerést érdemel.

P. Diddy, New York City Marathon (2009)

A rapper, producer, divattervezô, színész 4:14:54 perces ideje is meggyôzô. Róla aztán el sem tudtuk volna képzelni, hogy ilyen teljesítményre képes.

Shia LaBeouf Los Angeles Marathon (2010)

Indiana Jones ifjú társa idén futotta elsô maratonját, ahol 4 óra 35 perces idôvel ért célba.

Gordon Ramsay, Los Angeles Marathon (2010)

A sztárszakács elkötelezett híve a futásnak, rendszeresen indul maratoni versenyeken, így nem meglepô, hogy 3 óra 36 perc alatt tudja ezt a távot.

Katie Holmes, New York City Marathon (2007)

Talán egyik híresség sem kapott akkora figyelmet azon a versenyen, mint Katie Holmes, aki féltávnál megállt, hogy üdvözölje a szurkolók között férjét és kislányát. Ideje 5:29:58 – ha nem áll meg, talán 5 órán belül futja.

Lance Armstrong, New York City marathon (2006 és 2007)

A hétszeres Tour-gyôztes 2006-ban, miután célba ért a maratonon, azt nyilatkozta, hogy ez volt élete legkeményebb sportteljesítménye. 2 óra 59-es idejét bármelyik felkészült maratonista megirigyelhetné. De Armstrong a következô évben még rátett egy lapáttal, és újra lefutotta a távot, megjavítva az idejét 2:46:43-ra.

Laurent Jalabert, New York Marathon és Barcelona Marathon (2005 és 2007)

Egy másik profi kerékpáros, aki teljesítette a távot: elôször 2:55:39 alatt, majd két évvel késôbb majdnem tíz percet javítva, 2:45:52-es idôt ért el.

Ronan Keating, London Marathon (2008)

Az énekes egy meggyôzô 4 órán belüli idôvel fejezte be a londoni versenyt: 3:59:33 volt az eredménye.

George W. Bush, Houston Marathon (1993)

Az Egyesült Államok 43. Elnöke 3:44:52 alatt futotta a maratont, ami tekintve, hogy ekkor volt 47 éves, nagyon szép teljesítmény.

Forrás: Blikk Fitt