Kettős győzelem a görkorcsolyásoknál

Ipach Robin és Szőllősi Boglárka nyerte a 7. Generali Duna-parti Futógála mindkét görkorcsolyás távját.

A Generali Futógála egyre nagyobb részvétel mellett zajlik, a versenyen lement mind a két görkorcsolyás táv, illetve elindultak a 8 kilométeres gyalogláson indulók. A 9 és az 5 kilométeres görkorifutamot a férfiaknál Ipach Robin, a nőknél - mint ahogy tavaly is - Szőllősi Boglárka nyerte. Robin 15:39 alatt teljesítette a hosszabbik távot, Boglárka 17:11-es idővel nyerte ugyanezt. A két görkoris a hosszabb után a rövidebb távon is elindult, s ugyancsak nyertek. Ezzel nemcsak kettős győzelem született a két görkorcsolyás távon a 7. Generali Duna-parti Futógálán, hanem címvédés is, mivel a tavalyi versenyt Boglárka nyerte, Robin pedig tavalyelőtt lett győztes.

Lassan elrajtolnak a 2 kilométeres futótávon indulók, miközben egyre több versenyző és látogató érkezik a Generali Futógálára, amelyen sok-sok kiállító is várja az érdeklődőket.

Görkorcsolya, 9 kilométer

1. Ipach Robin (TDKE) 15:39 2. Veréb András (TDKE) 16:15 3. Raimo Frondelius (Kori 2000) 16:41

1. Szőllősi Boglárka (Jászberény) 17:11 2. Katarzyna Borkowska 19:34 3. Apró Andrea (Kori 2000) 19:36