100 évesen futotta le a maratont egy indiai férfi

Az indiai származású brit Fauja Singh a vasárnapi Toronto Maratont 8:11:05.9 alatt teljesítette, ezzel elnyerte a minden idők legidősebb maratonfutója címet.

22 mérföld után úgy tűnt, hogy talán megáll, és nem fejezi be, de további két órán át küzdött, végül lefutotta mind a 26 mérföldet, 3850-edikként ért célba - és ezzel 5 futót előzött meg!

Singh, aki 11 éve kezdett futni, miután elvesztette a feleségét és a fiát, minden nap 10 mérföldet fut. A sikerét a gyömbéres curry-nek, a sok csésze teának és annak tudja be, hogy boldogan él.

A 90 év felettiek kategóriájában is ő tartja a rekordot, 2003-ban 5:40 alatt teljesítette a Toronto Maratont.

A célban éppolyan üdvrivalgás fogadta Singh-t, mint a sorozatban negyedszer győzedelmeskedő Kenneth Mungarát, aki nagyon szoros versenyben, alig két másodperccel nyert.