Magyar siker az Eiger Ultra Trailen

A hétvégén rendezett Eiger Ultra Trail 101 kilométeres távján Wermescher Ildikó nagyszerű versenyzéssel a második helyen végzett. A Mammut Pro Team&Wolly Sport versenyzője 14:25:41 idővel teljesítette a 6700 méter szintemelkedést tartalmazó távot.

Ildikó azt mondja, izgalmas verseny volt. Először 6. helyen haladt, majd nagyon sokáig ötödik. Majd 70 km környékén sikerült 4. helyre kerülnie, ahonnan hirtelen a 3. helyen találta magát, mert az addig 2. helyen haladó Andrea Huser leült egy padra.

Végül az Eiger gleccserről lefelé a lejtön beérte Denise Zimmerman-t és megelőzte. Az első helyen, Ildikó előtt Canepa Francesca ért célba (a Lavaredo 2. helyezettje).

Az elején Ildikó sem gondolta, hogy így elbánik a többiekkel. Még mindig fájt a lábfeje induláskor (egy korábbi baleset miatt), a többiek nagyon elhúztak, idén még nem futott ilyen magasan.