27. Telekom Vivicittá Városvédő Futás - időpont, helyszín

Időpont: 2012. április 1.
Rajt/Cél: Margitsziget, központi út ÚJ HELYSZÍN!
TERVEZET!!! A fővárosi út- és hídépítési munkák függvényében változhat

• 9:30 - Midicittá 6,2 km
  • 11:00 - Vivicittá 12 km (a Vivicittá Félmaraton mezőnyével együtt) (a tervezett tempónak megfelelő zónákból)
  • 14:00 - Családi Futás 1 km
  • 14:30 - Minicittá 3,2 km - iskolák (kollektív nevezők)

Vivicittá - 2011, Versenybeszámoló

Fantasztikus hangulatot és hihetetlen számokat produkált a vasárnapi budapesti 26. T-Home Vivicittá Városvédő Futás: 15.050-en neveztek, és az indulók 105 ezer kilométert futottak az eseményen. A múlt hétvégi szegedi és kaposvári T-Home Vivicittával együtt ezáltal kilenc nap alatt összesen több mint 38 ezren vettek részt a városvédő futásokon.

A T-Home Vivicittá nem véletlenül a tavasz legnagyobb futóeseménye. Hogy itt ma valami történni fog, már a héten sejteni lehetett. Óriási volt ugyanis az érdeklődés az esemény iránt, előzetesen 13 ezren neveztek. Aki így tett, minden bizonnyal ott is volt az 56-osok terén.

Elsőként a Midicittá futói rajtoltak el. Ezzel nemcsak az első futótáv indulói vágtak neki a pesti utcáknak, hanem az egész napra jellemző remek hangulatot is megalapozták a 6,5 kilométeres táv résztvevői. És innentől kezdve, mintha valami lavina indult volna el, szinte maguktól alakultak az események. Jött a Minicittá bemelegítése, aztán e táv első rajtja, melyre az iskolai indulók teremtettek hihetetlen hangulatot. Rögtön utánuk a gyaloglók indultak el a 3,5 kilométeres távra, aztán egy órán belül a Minicittá egyéni indulóinak népes rajtja görgette tovább azt a bizonyos lavinát. Nem lehet úgy beszámolót írni az idei T-Home Vivicittáról, hogy ne jegyeznénk meg: ezt a rajtot A Nagy Futópárbaj kaposvári és szegedi futókapitánya, Gundy Ricsi és Dombi Miki indította el Christopher Mattheisennel, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatójával közösen.

Úton a Vivicittá mezőnye

A nap egyik legérdekesebb rajtjára nem sokkal dél után került sor. A 600 méteres Családi futás mezőnyét a Suhanj! Alapítvány aktivistái, valamint kerekesszékes és látássérült indulói vezették fel. A Greg Dorey brit nagykövet rajtjelére induló mezőny - ahogy mondani szokták - kamerák kereszttüzében rajtolt. A sajtóérdeklődés ezután is megmaradt: fotósok és operatőrök egész hada rögzítette, amint a T-Home Vivicittá soron következő programjaként a két vidéki városvédő futás "első embere" átvette a Kaposvárnak és Szegednek járó kupákat Chris Mattheisentől. A rajtfolyosóra időközben már-már végeláthatatlan futótömeg sorakozott fel. A Vivicittá és az ezen az eseményen újdonságnak számító félmaraton rajtját György István főpolgármester-helyettes és Cseh László világ- és Európa-bajnok úszó adta meg. A több ezres mezőny tíz percig haladt át a rajtkapu alatt.

Most a városvédő futás beszámolójában egy kis térbeli ugrás következik, mert el kell mondani, hogyan alakult a 11,2 és a 21 kilométeres táv mezőnyének élbolya. A Vivicittát a férfiaknál Józsa Gábor vezette egészen a 4. kilométerig, ahol is megelőzte Király Kristóf. A 6. kilométertől viszont Gábor visszavette a vezetést, amit nem is engedett ki a kezéből egészen a célig. A nőknél a román Mihaela Loghin végig magabiztosan vezetett, olyannyira, hogy bő egy perces előnnyel nyerte a távot. A félmaratonon a férfiaknál Csere Gáspár is hasonlóan biztosan lett első, és nem volt ez másként a nőknél sem, akiknél Földingné Nagy Judit már a 2. kilométertől vezetett, majd megnyerte a versenyt.

Úton a Vivicittá mezőnye II.

A két táv befutója folyamatosan érkezett az 56-osok terére az egész napra jellemző napos, de erősen szeles időben. A befutók mellett persze olyan programokból is választhattak a szurkolók, mint a kiállítói sor megtekintése, különböző mérések és tanácsadások, vagy a T-Home internetkamionja. E mellett kivetítőn látható volt a tavalyi T-Home Vivicittá sok-sok emlékezetes pillanata. És ahogy egy ilyen rangos eseményen annak lennie kell, az idei városvédő futásra is számos híresség látogatott ki, sőt rajthoz is állt. Lefutotta a távot Chris Mattheisen és rajta kívül a Magyar Telekom több vezetője, továbbá Erdei Zsolt világ- és Kovács Kokó István olimpiai bajnok ökölvívó. A félmaratonon indult Fenyő Iván színművész, a Családi futáson Novák Péter énekes, zenész és előadóművész. Megjelent a T-Home Vivicittán Ráday Mihály városvédő, önkormányzati főtanácsadó, ott voltak a Domino Honvéd többszörös világ- és Európa-bajnok kajakos lányai, valamint Horváth Gábor és Kovács Katalin olimpiai bajnok kajakozó.

Egy szó mint száz: a 26. T-Home Vivicittá Városvédő Futás nagyszerű tavaszi futóünnep volt. Egyben remek lezárása az idei városvédő futásoknak. Megvolt hozzá minden, ami kellett: rekordszámú résztvevő és fantasztikus hangulat. Megkockáztatjuk, hogy ez az esemény az idei, eddig eltelt tavasz legnagyszerűbb sportpillanatai közé tartozott.

A BSI következő eseménye április 16-án lesz, mikor is a 4. K&H olimpiai futónapra kerül sor Dunaújvárosban.

Vivicittá 1986-2011

Válaszd ki a kívánt évszámot, és máris olvashatod, mi történt abban az évben a Vivicittá Városvédő Futáson: hányan, milyen útvonalon teljesítették a távot, ki lett a győztes, milyen volt a versenypóló, a versenylogó, stb...