BSI Futónagykövet - Pécs - Papp F. Ferenc

2011.

Mire legbüszkébb a futómúltjából:

A 10 éves FutaPécs Sport Egyesületre.

Bemutatkozó:

Tüke pécsiként közgazdászként dolgozom a városban.13 évig labdarúgó játékvezető voltam Baranya megyében, 2008-ban hagytam abba az aktív sportolást. Kisebb sérülések és egy közlekedési baleset miatt 2 évig nem mozogtam intenzíven. 2011. év elejétől ismét elkezdtem rendszeresen sportolni, azóta a mindennapi mozgás fontos szerepet játszik az életemben. 2013-ban alapítottuk meg a FutaPécs Sport Egyesületet. Azóta több ezer közösségi futást szerveztünk, számos saját versenyben volta főszervező, és önkéntes segítő más rendezvényeken. Számos félmaratoni táv, 19 maraton és kb. 20 hosszabb táv van a lábaimban. Kettő alkalommal sikerült 90 percen belüli FM és egyszer véletlenül lefutottam egyben 102 km-t. A futás a világ egyik legcsodásabb dolga...

A futással kapcsolatos hitvallása:

"A futás egy olyan dolog, amit magadtól tehetsz, a saját hatalmadból. Bármerre futhatsz, gyorsan, vagy lassan, ahogy akarod; küzdhetsz a széllel, ha kedved van, új távlatokat kereshetsz pusztán a lábaid erejével és a tüdőd kitartásával."

Közös futások helyszíne:

Helyes út Futóked(d)v: Pécsi Kulturális Központ (volt Szivárvány Gyermekház) - 7633 Pécs, Veress Endre utca 6.

Közös futások időpontja:

Helyes út Futóked(d)v: minden kedden 18 órakor (télen-nyáron-világosban-sötétben az időpont fix); táv: max 5 km - 800 m körpálya. Minden egyéb futásról tájékozódj a facebookon vagy a honlapon! www.futapecs.se