2. K&H olimpiai futónapok - Debrecen

Kaposvár és Miskolc után Debrecenben folytatódott a K&H olimpiai futónapok eseménysorozata. Az olimpiai ötkarika jegyében az idén is öt vidéki (Kaposvár, Miskolc, Debrecen, Kecskemét, Győr) nagyvárost kapcsol össze az olimpiai eszmét és az aktív pihenést hirdető futónapok. A futás mellett gyermekprogramok és olimpikonjaink a kézilabdázó Kökény Bea és férje, a vívó Imre Géza dedikált ajándékokkal várták a sportbarátokat. A vakáció első vasárnapján mintegy hatszázhatvanan döntöttek úgy, hogy a futást választják délutáni kikapcsolódásként. A 3,4 km-es távon a leggyorsabb a debreceni születésű, de békéscsabai színekben versenyző Benedek Zsolt (9:11) és Pásti Edina (11:12) volt.

A sportos délután alatt a kicsik és nagyok is kipróbálták a Kossuth téren felállított játékokat (labirintus, mászófal, szumó, gumiasztal), amelyek teljesítését ajándékkal jutalmazták olimpikonjaink. A futás előtt a Coca Cola Testébresztő Programjának Nagykövete, Katus Attila többszörös aerobic világbajnok tartott bemelegítést, majd Imre Géza rajtlövésére indult el a mezőny, hogy teljesítse a 3,4 km-es távot. Sokan érkeztek családostul vagy barátokkal, barátnőkkel és szép számban voltak gyalogló nyugdíjasok is. A versenyt az a Benedek Zsolt (9:11) nyerte, aki alig egy hónapja kezdte újra az edzéseket. "Számomra is meglepetés volt ez a győzelem, mert még nem tudok gyorsító munkát végezni és az ellenfeleimen végignézve úgy gondoltam nincs esélyem a dobogóra. Nagyon óvatosan kezdtem, mivel a többiek sem diktáltak nagy tempót, így fokozatosan hagytam magam mögött az ellenfeleim, oly annyira, hogy végül az élen maradtam egyedül. Azt nem mondom, hogy könnyen ment, de erőt ad a folytatáshoz." A második helyet a szegedi Halászevics Áron (9:18) szerezte meg, a legjobb hazai versenyző Otman Nebil (9:24) előtt.

A hölgyeknél Pásti Edina (11:12) egy hónapon belül már a második hazai diadalának örülhetett, de mint mondta: "Ezt nem lehet megunni" A további helyezések sorsát is debreceni atlétanők döntötték el. Az ezüstöt Aradi Bernadett (11:31) nyakába akasztották, miután egyetlen másodperccel bizonyult jobbnak klubtársánál, Berki Csillánál (11:32). Az iskolák között kiírt mozgósítási versenyt a debreceniek között a Vörösmarty Mihály Általános Iskola, a vidékiek között immár sokadszor Csapó Lajos tanár úr vezényletével a bodaszőlői Zeleméry László Általános Iskola nyerte meg és vihette haza a sportszervásárlási utalványokat.

Jövő hétvégén Kecskeméten (június 25.) folytatódik, majd Győrött (június 26.) zárul a K&H olimpiai futónapok idei eseménysorozata