3. T-Com Vivicittá Városvédő Futás - Kaposvár

4400 fős rekordmezőny a virágok városában

Minden idők legnépesebb futómezőnye gyűlt össze a T-Com Vivicittá Városvédő Futás kaposvári állomásán a hét végén. A szegedi verseny után Somogyország fővárosában folytatódott a futó-városvédő mozgalom, ahol 4400-an(!) álltak rajthoz, hogy teljesítsék a 3,2 kilométeres távot Kaposvár belvárosában. A férfiaknál az egy nappal korábban, Nadapon megrendezett mezeifutó országos bajnokság aranyérmese (6 km-en), a pécsi Tóth László (9:24) győzedelmeskedett. A hölgyeknél a tizenhat esztendős kaposvári Czebei Réka (11:03) volt a leggyorsabb.

Kaposvár évről évre bebizonyítja, nemcsak a virágok, a futók városa is. A vasárnapi ebéd utáni szieszta idején még üresen tátongó Kossuth teret fokozatosan lepték el a futók, akiknek köszönhetően a 15 órai rajt előtti percekben már egy - rajtszámfeltűzéshez szükséges - biztosítótűt sem lehetett leejteni a téren.

A szervezők mellett a város képviselői is tátott szájjal bámulták a rajthoz felsorakozó 4400 fős "futókígyót" a Fő utcán, mely olyan hosszúra "nyúlt", hogy a végét nem lehetett látni a rajtszínpadról. A rajtpisztolyt pontban 3 órakor a T-Com képviseletében Kozák Erika sütötte el, aki ezután maga is beállt futni. Az esemény idei, egyedileg emblémázott pólóját a kaposvári Csiky Gergely Színház sziluettje díszítette. Az intézmény azonban nemcsak a pólókon szerepelt, hanem a népes mezőnyben is helytállt, hiszen színészek, rendezők is indultak a tavaszköszöntő eseményen.

A rekordszámú mezőnynek több mint öt perc kellett ahhoz, hogy utolsó tagja is áthaladjon a rajtkapu alatt, miközben a legjobbak már a második kilométert jelző tábla felé közeledtek. Az élen a PFK atlétái - Tóth László, Sántavy Zoltán és Kaltenecker Gábor -, a március 31-ei nadapi mezeifutó országos bajnokság dobogósai haladtak. Tóth Lászlónak itt sem akadt legyőzője: a nadapi 6 km-es bajnokság után Kaposváron is elsőként érkezett a célba. Másodikként az ob-n szintén második helyet szerző Sántavy Zoltán ért célba, a bronzérmet pedig Kaltenecker Gábor vihette haza. A lányok versenyét a kaposvári Czebei Réka nyerte. Őt Godzsagogor Zsaklin és Hajdu Rita követte.

Az iskolák között kiírt mozgósítási versenyt a kaposváriak között a Berzsenyi Dániel Általános Iskola, míg a vidékek közül a kaposfői Általános Iskola nyerte.

A BSI következő versenyére, az 5. Coca-Cola Testébresztő Aerobik Maratonra április 14-én kerül sor, míg a T-Com Vivicittá Városvédő Futások következő állomása Budapesten lesz április 22-én, a Margitszigeten.