Rekordok dőltek a 4. Intersport Tour de Tisza-tó eseményén

Részvételi rekord és új pályacsúcs a férfi abszolút kategóriában; ez a szombaton zajlott 4. Intersport Tour de Tisza-tó kerékpáros verseny és túra mérlege. Az eseményre 1300-an neveztek.

Tiszafüred pompás idővel várta a kerékpározni vágyókat: napsütés és kellemes idő fogadta az Intersport Tour de Tisza-tóra érkezőket. A versenyközponthoz közeli parkolók hamar megteltek, és egymás után kerültek le az autókról az ide szállított bringák. Sokan neveztek a helyszínen is; Péter Attila, a BSI eseményeinek állandó szpíkere nem győzte hangsúlyozni, hogy részvételi rekord várható. Fél 11-kor a 15 kilométeres kis táv indulói rajtoltak el Katona György, a Tisza-tó Kht. ügyvezető igazgatója jelére. Majd megkezdődött a 65 kilométeres táv indulóinak "felvonulása", azaz a hosszú távra indulók foglalták el helyüket a célfolyosón. A kerékpáros verseny résztvevőit Pintér Erika, Tiszafüred polgármestere rajtoltatta el. Olyan sok bringás vágott neki a Tisza-tó megkerülésének, hogy 9 percig tartott, mire az utolsó kerékpáros is elhagyta a tiszafüredi Halas teret. A bringások a 33-as út Poroszló előtti szakaszán "élesítettek": az addig együtt haladó mezőny onnan már saját tempójában hajtott, tekert, kerekezett a Tisza-tó bringaútján. A kerékpárosok hol a tó közvetlen közelében, ahol amellett, fákkal szegélyezett úton haladtak.

E közben a 15 kilométeres táv indulói folyamatosan érkeztek vissza a tiszafüredi célba. A 65 kilométert teljesítők közül pedig elsőként Nagy Gyula, az Aegon Cycling Team versenyzője ért célba. Olyannyira jól teljesített, hogy 1:38:31-es idejével új pályacsúcsot állított fel. Szépen el is szakadt a mezőnytől, mindössze egy üldöző követte. A nők leggyorsabbja a tavalyi ezüstérmes Vajkó Ildikó volt, 1:53:36 alatt kerülte meg a Tisza-tavat. A 65 kilométeres táv indulói ezt követően - ki-ki tempójától függően - órákon keresztül érkeztek célba. Köztük volt Halápi Sándor veloszipéd világbajnok, aki régi időket idéző járgányával kerekezett az Alföld legnagyobb tavánál. Kicsik és nagyok, családok és bringás csapatok tekertek a Tisza-tónál - jókedvűen és jó időben. A kerékpárosok mezőnyén kívül kisebb görkorcsolyás csapat is haladt a tó körül, ők Poroszlónál kapcsolódtak be a Tisza-tó megkerülésébe.

A 4. Intersport Tour de Tisza-tó indulói közül senki sem lehetett elégedetlen: jó időben, gyönyörű környezetben, az ország egyik érdekes és szép táján töltötték ezt a szombatot, miközben egy remek versenyen és túrán vehettek részt. Aki pedig igazán szerencsés volt, a sorsoláson nyert ajándékot, a legszerencsésebb résztvevő pedig egy Genesis kerékpárt vihetett haza.

A BSI következő eseménye május 15-én a 18. K&H olimpiai maraton váltó lesz Budapesten.