4. Apenta Hegyi Félmaraton és Váltó - Normafa

KŐMŰVES NORBERT ÉS VAJDA ZSUZSA HEGYI DIADALA

A budai hegyek emelkedői és lejtői mellett az olykor viharos erősségű széllel is meg kellett küzdenie 4. Apenta Hegyi Félmararton és Váltó összesen 3200 fős mezőnyének vasárnap délelőtt a Normafánál. A főváros kedvelt kiránduló és futó központjában a hét végi "nagyüzem" már kora reggel beindult és többszöröse volt a megszokottnak. Három esztendősszünet után ismét futóléptek zaja és gyereksereg hangos ricsaja verte fel a Csillebérci Szabadidő és Ifjúsági Központot.

Míg az Apenta hegyi félmaratonra készülők elmélyülten koncentrálvamelegítettek, addig a félmarartonka indulói - köztük a több száz hazai pályán versenyző XII. kerületi diákkal - vidáman várták a rajtot, mert pontosan tudták a 3,5 km-es táv alatt csak ízelítőt kapnak a hegyi futásból. A rajtpisztoly a kerület polgármesterének, Mitnyan Györgynek a kezében dördült el, aki egy órával később maga is erre a jelre várt a félmarartoni futók között. A győzelmet két budapesti futó, Farkas József és Márkfy Anna szerezte meg.

A "bemelegítés" után következett a kitartást, állóképességet és komoly felkészültséget igénylő hegyi félmararton, amelynek mezőnyében valamivel több, mint ezer egyéni futó és közel 200 váltónak az első tagjai várták a startjelet. A rajt után a profik azonnal elléptek a mezőnytől. Az élen rövid ideig ötfős, majd három főre csökkent boly diktálta az iramot. A Horváth Béla, Ilisz Pál, Kőműves Norbert triót végül az utóbbi oszlatta fel, aki 15 km-nél ritmust váltott és leszakította ellenfeleit. A pécsiek futója boldogan foglalta össze győzelmének menetét: "Igazi hegyi terep volt rengeteg emelkedővel és lejtővel. Lefelé elmentek a többiek, de szerencsére az emelkedőkön mindig utolértem őket és mivel a táv második felében a hegyből volt több, így sikerült elegendő előnyt szereznem a győzelemhez. Nagyon jól éreztem magam, szép helyeken futottunk és végig élveztem a futást." A második helyen elcsigázottan érkezett a célba Horváth Béla. "Kifutottam magam. Kőműves Norbert erős tempót diktált a kezdetektől fogva. A 9-10 km-ig hullámosnak mondható és jól futható terep a végére bekeményedik." - mondta a fehérvári Hunyadi DSE atlétája. A bronzérmet a dunaújvárosi Ilisz Pál szerezte meg.

A nőknél Vajda Zsuzsa rajt-cél győzelmet aratott és alaposan, öt perccel megverte a női mezőnyt. "Nagyon kemény volt, annak ellenére, hogy gyakran edzem itt, így ismertem a terep egyes részeit. A lábizmokat erőteljesen és egyformán igénybe veszik az emelkedők és a lejtők is. Egyetlen pillanatra sem szabad kihagyni."- hangzottak az aranyérmes mondatai.

A győztesek már levezetni indultak, amikor a futók többsége még küzdött a 21 097,5 m-es távval és a 316 szintkülönbséggel, azonban valamivel több, mint két és fél óra elteltével a mezőny legidősebb futói, a 71 éves Kenyér Imre és a 70 éves Bődi Zsuzsa is megérkeztek a célba.

A Budapest Sportiroda következő eseménye a K&H olimpiai maraton váltó június 6-án, a Parlament előtt.

6. Hargitai Henrietta (Villám SC) 16:3

Az Apenta hegyi félmararton és a váltó teljes eredménylistája vasárnap estétől megtekinthető a honlapunkon.