4. K&H olimpiai futónapok - Kaposvár

4200 FŐNYI OKOS DÖNTÉS

Véget ért a K&H olimpiai futónapok 2007-es szezonja. A futóesemény-sorozat utolsó állomásának Kaposvár adott otthont szeptember 16-án, vasárnap. Az időjárás kedvezett a futóknak, napsütéses, kellemes idő várta a mozogni szándékozókat.

A város főterén, a Kossuth téren már jóval a rajt előtt gyülekeztek a rajtszámukat szorongató, égszínkék pólót viselő futók. Délután fél háromra teljesen megtelt a tér, a profi versenyzők, a családok és iskolás csoportok közösen melegítettek be a futás előtt.

Pontban három órakor Martinek János kétszeres olimpiai bajnok öttusázó rajtjelére nekilódult a 4200 főt számláló mezőny, hogy teljesítse a somogyi megyeszékhely utcáin kijelölt 3,2 kilométer hosszúságú futótávot. Majdnem öt percre volt szükség ahhoz, hogy a téren felsorakozott összes futó áthaladjon a rajtkapun.

Az első célba érkező versenyző, az etióp James Faisa kevesebb mint 10 perc alatt teljesítette a 3200 métert, őt Káló Csaba és Nagy Tamás követte. A hölgyeknél Auerbach Szilvia győzött Bátai Réka és Czebei Réka előtt. A dobogósokat követően sorra érkeztek a célba a futást teljesítők.

A tanintézmények között kiírt mozgósítási versenyt a helyi iskolák kategóriájában a Bartók Béla utcai Általános Iskola győzött, összesen 635 tanulójuk vett részt a K&H olimpiai futónapon, míg a Kaposvár környéki iskolák közül a Kaposfői Általános Iskola mozgatta meg a legtöbb diákot. A kaposvári versennyel véget értek a K&H olimpiai futónapok 2007-ben.

1. James Faisa Etiópia 9:29
2. Káló Csaba Kaposvár 9:43
3. Nagy Tamás Kaposvári Építők 9:53

1. Auerbach Szilvia VEDAC 11:24
2. Bátai Réka PFK 11:40
3. Czebei Réka Munkácsy M. Gimnázium 11:52