4. Matáv Vivicittá Városvédő Futás - Szeged

4. Matáv Vivicittá Városvédő Futás SZEGEDEN 2300-AN SZERETTÉK A VÁROST

Szombaton megrendezett 4. Matáv Vivicittá Városvédő Futás indulói ismét bebizonyították, hogy szeretik Szegedet, mert minden eddiginél nagyobb létszámban, 2300-an sorakoztak fel a Dóm téren. Az első honi vidéki Vivicittá történetében így már harmadszor (2001 és 2002 után) lépték át a kettőezres határt a csongrádi megyeszékhelyen.

A futókat a Tisza áradása sem tudta elriasztani a 2,8 km-es táv teljesítésétől. A rajtjelet Szentgyörgyi Pál, alpolgármester adta meg. A rajtpisztoly eldördülése után több, mint két percig hömpölygött a tömeg, amíg az utolsó futó is elhaladt a célkapu alatt. A közönség nem sokáig pihenhetett, mert az áradás miatt a módosított útvonalon rövidebb távot kellett teljesíteni a futóknak és a mezőny vége alig hagyta el a teret, amikor már a győzteseknek szólt a taps.

A férfiaknál a tavalyi bronzérmes Tóth Tivadar (Mezőtúri VSI) a budapesti Midicittá megnyerése után Szegeden is elsőként szakította át a célszalagot. A dobogó további két fokára a hazaiak ikerpárosa Halászevics Áron és Péter állhatott fel. A hölgyeknél szintén egy testvérpáros Erdélyi Eszter és Zsófia játszotta a főszerepet. Az aranyat az idősebb, Eszter vihette haza, míg bronzérmet a szegedi Biacsi Bernadett szerezte meg.