Futónap a napsütötte Veszprémben

Igazi nyári időjárás és fesztivál-hangulat jellemezte a 6. K&H olimpiai futónapot Veszprémben, hol 1550-en álltak rajthoz, ami az esemény történetében rekordnak számít.

Az Óváros téren gyűltek össze a futók, hogy teljesítsék a 3 kilométeres távot a "királynék városában".
Már reggel 9 órától folyamatosan érkeztek a versenyközpontba a sportos kedvű családok, baráti társaságok, iskolai csapatok, hogy benevezzenek vagy átvegyék a rajtszámukat és az esemény kék pólóját. A rajt előtt Szentgyörgyi Rómeó hatszoros világ-, kétszeres Európa-bajnok aerobik edző melegítette be a résztvevőket, akik megtöltötték az Óváros teret. A veszprémi 6. K&H olimpiai futónap rajtjelét Prei Anita, a K&H veszprémi fiókigazgató-helyettese adta meg. A kékbe öltözött folyam több mint másfél percen át rajtolt. A futók a Petőfi Színháznál kanyarodtak a Szent István Völgyhíd felé, melynek túlsó oldalán fordultak vissza az Óváros tér irányába.

A 3 kilométert a férfiaknál Kállay Dániel, a VEDAC futója teljesítette a leggyorsabban, 8 perc 18 másodperc alatt. A hölgyek első helyezettje, Somogyi Anett, a MASZ Ajka futója három perccel később, 11 perc 18 másodperces idővel ért célba. A férfiaknál a helyiek uralták a terepet, hiszen mindhárom dobogós helyezett a VEDAC színeiben indult, a hölgyeknél a második helyezett szintén a VEDAC futója, míg a harmadik egy szekszárdi futónő lett. A mezőny több mint 34 percen keresztül érkezett be a célba, volt, aki háttal futva, babakocsit tolva, a társát a hátán cipelve futott be, és mindenki mosolygott a napsütésben.

Az eredményhirdetésnél az egyéni első helyezettek mellett díjazták a legtöbb diákot mozgósító veszprémi és város környéki iskolákat is. A 6. K&H olimpiai futónapra a budapesti József Attila Színház 30 darab belépőt ajánlott fel egy iskolának egy előadására, a színházjegyeket a szentgáli Lőrincze Lajos Általános Iskola nyerte. Az eredményhirdetés utáni sorsoláson a K&H és a Timex ajándékait vehették át a szerencsés nyertesek.
A veszprémi 6. K&H olimpiai futónap egy igazi futófesztivál volt, napsütéssel, kékre festett utcákkal és mosolygós arcokkal.

A K&H olimpiai futónapok következő állomása szeptember 17-én lesz Szegeden, a BSI soron következő rendezvénye pedig a 14. Kékes Csúcsfutás lesz május 28-án.