Esőben, szélben a Tisza-tó körül

Nagyon elszánt volt ma a 7. alkalommal megrendezett Intersport Tour de Tisza-tó és Tisza-tavi Bringatlon közel 1500 résztvevője, aki végig bringázta, görkorizta, vagy esetleg részletekben végigfutotta a maga választott távját a Tisza-tó körül.

Őket egyáltalán nem érdekelte, hogy az eseményen tiszteletét tette előbb az eső, utána a szél, ők csak mentek a maguk feje, illetve a felvezető autó után. A 65 kilométeres távon a pálya elején zajló útfelújítási munkálatok ellenére is hihetetlenül jó eredmények születtek minden kategóriában, dacára az útfelmarásoknak és a terjedelmes pocsolyáknak.

Mindeközben a néhol szemerkélő, néha szakadó eső ellenére a versenyközpont környékén, a Halas téren is zajlott az élet, hiszen a 7. Tour de Tisza-tó idén a Tisza-tó napja rendezvénysorozat része is volt. Így számos kiállító és program várta azokat, akik épp nem a pályán sportoltak. A füves téren az Intersport, a Sponser és a Cartographia sátrai várták az érdeklődőket, ezen kívül fitneszprogramokon, gyermek horgászversenyen lehetett részt venni, illetve a Tisza-tavi ételek sétányán finomabbnál finomabb ételeket lehetett ebédelni.

Először a 15, majd a 65 kilométeres távra indultak a kerékpáros túrázók és versenyzők, majd a mezőny elhaladása után Poroszlón gördültek rá a kerékpárútra a görkorcsolyások. A Bringatlon csapatok futói is Poroszlón csatlakoztak a mezőnyhöz. A leghosszabb távról az első két versenyző alig több mint 1 óra 44 perc alatt ért vissza, őket hatalmas boly üldözte csupán néhány másodperces lemaradással, szó szerint az utolsó métereken eldöntve egy-egy helyezés sorsát. A győztes fiatalember Hajdu Barna lett 1:44:03-as időeredménnyel, a legjobb női eredmény pedig Tóth Éváé lett, ideje 1:58:02 volt.
Az eredményhirdetésen aztán a különböző kategóriák győzteseit az időközben a felhőkön keresztül már derengő napütésben fogadta hatalmas taps.