2012. évi 9. E.ON Délibáb Sportfesztivál beszámoló

14 ország képviseletében (Ausztrália, Kanada, Japán, Spanyolország, Németország, Norvégia, Nagy-Britannia, Hollandia, Lengyelország, Finnország, Szlovákia, Románia, Szerbia, Magyarország) 1600 nevező a 9. E.ON Délibáb Sportfesztiválon, ami a délutáni órákban több mint 30 fokos kánikulában zajlott. A hangulat ennek ellenére vagy ezzel együtt is hamisítatlan pusztai és valódi sportfesztiváli volt.

Már reggel 28 fok körül alakult a hőmérséklet. A bringások így viszonylag még kellemes időjárási viszonyok között rajtoltak. A szélről mindent mondhatunk, csak azt nem, hogy jelentősen befolyásolta volna, hogy ne mondjam zavarta volna a versenyt. Használjuk talán a szélcsend szót.'

A versenyközpontnak helyet adó Mátai Ménes bemutató lovaspályán mesés pusztai hangulat uralkodott. A nagy tapsot joggal kiváltó lovas- és csikósbemutató két bemutató alkalmával is elkápráztatta a nézőket. (Aki látta a pusztai ötös elnevezésű lovas számot, annak minden bizonnyal tátva maradt a szája.) A lovak és csikósok mellett idén is nagy sikere volt a slambucnak és a gulyásnak is.

A délután már a futóuralom jegyében telt. A három különböző távra készülődőket Varró Gyula melegítette be. Kánikula ide vagy oda, a rajt környéki pillanatok olyan pezsgőek és érzelmekkel telítettek voltak, melyekért érdemes futóversenyeken részt venni. A félmaratoni indulók három, a később bekapcsolódó, 14 kilométeres távon futók kettő, míg a 7 kilométer teljesítői egy kört élvezhettek végig a Hortobágyon.

A félmaratont a férfiaknál Beda Szabolcs nyerte, aki ezzel megismételte tavalyi győzelmét, egyébként pedig negyedszer lett első a Délibáb Futás félmaratonján. A nőknél Darázs Angelika a tavalyi második hely után idén képes volt nyerni. A futók javarésze becsülettel teljesítette vállalását. Ugyanez igaz a kerékpárosok és a túrázók esetében is. A 9. E.ON Délibáb Sportfesztivál a késő délutáni órákban ért véget a Hortobágyon.

Az esemény részletesebb, percről percre jellegű élő közvetítését itt olvashatod.

A BSI következő eseményére bő egy hónapos nyári szünet után augusztus 11-én kerül sor Gárdonyban. Akkor és ott egy, a kánikulában némileg "üdítőbb" rendezvény, a 3. BSI Velencei Tóúszás keretében egy másfajta nyári sport, a nyílt vízi úszás kipróbálására lesz lehetőség.