Esti hőségben futottak a K&H mozdulj! futóest résztvevői

2021. július 24-én rendeztük a 27. K&H mozdulj! futóestet. A korábbi néven maraton- és félmaratonváltó néven futó sorozat közel 30 éves múlttal büszkélkedhet, 1994 óta 146 000 futó nevezett az eseményre. Megszámlálhatatlan mosoly, célöröm, baráti ölelkezés, sikeres és elrontott váltás, gyors, vagy épp lassú kilométer, taps és biztatás tanúja volt az eddigi 26 verseny. Az utóbbi 5 kalandos év után új fejezet nyílt - idén új névvel, új köntösben folytattuk a legendát.

A második idei nem virtuális rendezvényünkön négy versenyszámban 340 hazai településről közel 2300 fő nevezett. Az esemény egészét tekintve a résztvevők között fele-fele arányban voltak női és férfi futók. Míg a leghosszabb, félmaratoni távon indulók 64 %-a férfi, addig a két rövidebb távon és a félmaratonváltóban a hölgyek voltak többségben.

A rendkívüli melegben nem volt egyszerű dolgunk az építési munkáknál és estére sem hűlt le túlzottan a levegő: az 5- és 10 km-es távon indulók délután 6-kor 33 fokban rajtoltak, míg a félmaratonisták esti rajtjánál 29 fok volt – tehát nem fáztak a futók az Andrássy út - Dózsa György út - Városliget - Kós Károly sétány - Hősök tere útvonalon.

Az egyéni távok indulóinak szakmai bajnokságokat is szerveztünk – az informatikusok, jogászok, közgazdászok, mérnökök, orvosok és pedagógusok részére -, a legaktívabb szakma a mérnököké és a közgazdászoké volt. 3 fős félmaratonváltóban indulók külön versenyekre - az Egészségőr Kupára, a Jogi Fórum Kupára, vagy a Médiabajnokságra is nevezhettek.

18:00 órakor az 5- és 10 km-es távok indulói rajtoltak el, a hosszabb táv résztvevői az 5 km-es körön dupláztak. Versenyünk legidősebb résztvevője a 83 éves budapesti Richter Ferenc, aki a 10 km-es távon indult. Szintén a 10 km-es távot futotta Tankó Erika, színésznő és Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója, akik mindketten első őszi maratonjukra készülnek.

3. Tamás Botond, Közös Sport Egyesület - 00:34:17

A félmaraton és a félmaraton váltó mezőnye már nem sokkal napnyugta előtt, 20:00 órakor rajtolt el. Az egyéni indulóknak három azonos (7032 m) kört kellett teljesíteniük. A három fős váltó tagjai Hősök terén megépített impozáns versenyközpontunkban váltották egymást. A beérkezők már sötétben érkeztek célba.

dr. Hartyánszky István, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív és Érgyógyászati Klinika profilvezető szívsebész szakorvosa 4 olyan váltót nevezett az Egészségőr Kupa keretében, amelyekben transzplantált és gyógyult szívműtött betegek együtt futottak orvosaikkal.