Dégáz Futás - Kecskemét

DÉGÁZ FUTÁS: AZ ESŐ SEM BÍRT A FUTÓKKAL

VIDÉKIEK GYŐZELME KECSKEMÉTEN

Az őszire fordult hideg, esős idő sem riasztotta el azt az ezerkettőszáz ízig-vérig sportembert, akik a vasárnapi ünnepi ebéd előtt részt vettek az első alkalommal megrendezett Dégáz Futáson, Kecskeméten. A győzelmet a helyiek előtt, két vidéki atléta a dunaújvárosi Hajdú Rita és a szekszárdiak válogatott, többszörös magyar bajnok és csúcstartó futója Csillag Balázs szerezte meg.

A Dégáz Futás mezőnye a "hírös város" szívét jelentő Kossuth téren gyülekezett már a kora reggeli óráktól kezdve. A szemerkélő, szakadó vagy éppen elálló eső hatására, hol benépesült, hol kihalt a főtér. A rajt előtt fél órával lassan alábbhagyott az égi áldás, így a közös bemelegítést már több százan végezték lelkesen, mit sem törődve a 10 Celsius fok alatti hőmérséklettel. A rajthoz kipirult arcú gyerekek, anyukák, apukák, egymásba kapaszkodó barátok és unokájukat terelgető nagyszülők sorakoztak fel a Városháza épülete előtt. A kötelező rajtgyakorlatok - hullám, taps, visszaszámlálás - csak fokozták a hangulatot, majd ki-ki erejéhez, felkészültségéhez mérten vágott neki a 3,4 km-es távnak.

A leggyorsabb ezúttal is - az őszi futóidény kezdete óta immár zsinórban harmadszor - az 5000 méteren Európa-bajnoki hetedik helyezett (2002. München) Csillag Balázs volt. A szekszárdiak kitűnősége visszatért tavaszi sikerének helyszínére, hiszen májusban már győzött hasonló eseményen. "Pár nappal korábban futottam egy 30 percen belüli tízezer métert pályán, így kellett, hogy kilazuljanak a lábaim. Nem zavart az időjárás, kellemes futással lettem gazdagabb." - hangzottak a győztes szavak. A dobogó további két fokára a Tria-Túra SZSE helyi kiválóságai Szalóki Róbert és Polyák Csaba állhattak fel.

Egy fiatal, törékeny alkatú, tehetséges "atlétapalánta", a dunaújvárosi Hajdú Rita több, mint fél perccel utasította maga mögé a női mezőnyt: "Először futottam Kecskeméten, de nem ez az első futóversenyem, amit megnyertem. A szüleim hívták fel a figyelmemet a Dégáz Futásra és én örömmel jöttem." Mint, ahogy örvendetes volt látni azt is, hogy nagyon sokan érkeztek családjukkal és futottak együtt, kéz a kézben vagy egymással versengve a cél felé. A felcsendülő déli harangszó után pár perccel már mindenki teljesítette a távot és a célban ünnepelt. Az iskolák között meghirdetett mozgósítási versenyt a kecskeméti tanintézetek között a Zrínyi Ilona Általános Iskola (164 fő), a vidékiek között a Városföldi Általános Iskola (124 fő) nyerte meg és lett gazdagabb több tízezer forint értékű sportszervásárlási utalvánnyal.

A Budapest Sportiroda következő eseménye, a nők hagyományos őszi futóünnepe, a 9. ABLON Női Futógála október 17-én, a Margitszigeten.