Invitel Családi Sportnap - Dunaújváros

Dunaújváros zöldbe öltözött

2007. szeptember 22-én, szombaton egy új rendezvénynek, az Invitel Családi Sportnapnak adott otthont a dunaújvárosi Városháza tér. Az esemény célja az volt, hogy a sport segítségül hívásával népszerűsítse a megújult telekommunikációs cég szolgáltatásait. A városközpontba érkezők szórakoztatásáról már 13 órától változatos programok gondoskodtak. A felnőtteket kiállítók és egészségügyi állapotfelmérések várták, míg a gyermekek számára mászófalat, ugráló várat állítottak fel, de akár a sebességmérős kapura lövést is kipróbálhatták.

A sportprogramok 14 órától, Varró Gyula aerobik prezenter vezetésével indultak be. Elsőként egy alakformáló aerobik órát tartott a vállalkozó kedvűeknek - leginkább a gyerekek vették a bátorságot, hogy együtt mozogjanak az előadóval. Közben a téren folyamatosan gyülekeztek a verseny hivatalos, élénk zöld színű pólóját viselő, rajtszámukat szorongató emberek, így a második, táncos mozgásformákat tartalmazó aerobikon már jóval többen tornáztak Varró Gyulával. Ekkorra már több mint 2500 ember volt a Városháza téren arra várva, hogy teljesíthessék a Dunaújváros utcáin kijelölt távot. A 3,1 kilométeres futás és gyaloglás előtt a sportolni vágyók közösen melegítettek be. 15 óra 30 perckor Dr. Kálmán András, Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere jóvoltából eldördült a startpisztoly, kezdetét vette a verseny. A Városháza tér - Vasmű utca - Velinszky utca - Barátság út - Németh L. utca - Duna sor - Panoráma utca - Október 23. Tér - Városháza tér útvonalon haladó futók közül kevesebb mint 10 perc alatt ért célba az első versenyző, Ilisz Pál. A hölgyek versenyében a DAC futója, Horváth Beáta győzött. Az élmezőnyben beérkezőket követően több mint fél órán keresztül özönlöttek a célba a távot teljesítő futók és gyaloglók.

1. Ilisz Pál 9:24
2. Németh Miklós DAC 9:49
3. Domján Ferenc Kunszentmiklós 10:20
4. Bakos Tamás DAC 10:31
5. Jenei Gábor 10:38
6. Feller Zoltán 10:43

1. Horváth Beáta DAC 12:48
2. Sabadello Sarolta 13:03