Wermescher Ildi Ultrabalaton győzelméről...

HUNRUN.COM

Kouros, Wermescher, WSG Hungária - Lőrinc 2000 SE a győztesei a 2008 Ultrabalatonnak
2008, Június 24 - 14:33 | Szerző:panferik
forrás: HUNRUN.com

... A tavalyi verseny után nagy küzdelemre lehetett számítani az egyéni férfi indulóknál. Bogár hatalmas csatában kétpercnyi előnnyel érkezett a célba. De idén másként alakultak a dolgok!
A nagy hőség rányomta bélyegét a versenyre, de hatalmas küzdelem a férfiaknál szinte már a 70 km eldőlt. Kouros és Bogár nagy csatát vívott már a kezdetektől, de idén a Görög versenyző nem hagyott kétséget a győzelme felől. Igaz a tavalyi időt nem tudta megdönteni, de így is több mint félórával érkezett célba a második helyezett VANICEK előtt. A harmadik helyre a "mindig mosolygó" Levi érkezett.
1. KOUROS Yiannis GRE 19:27:52
2. VANICEK Michael GER 19:58:54
3. KALOTAI Levente HUN 21:10:46
A Nőknél is hatalmas Győzelem született. A Tavalyi időt megjavítva WERMESCHER Ildikó a Spuri SC futónője ért be először a célba Gál Andrea és a tavalyi győztes Bontovics Tímea előtt.
1. WERMESCHER Ildikó HUN 25:56:50
2. GÁL Andrea HUN 28:37:15
3. BONTOVICS Tímea HUN 29:06:20

A váltóknál "sima" győzelmet aratott a WSG HUNGARIA -, LŐRINC 2000 SE csapata. Rezessy Gergely, Szabó Imre, Nagy György, Szekeres Attila, Józsa Gábor alkotta csapat esélyt nem hagyott a csapatoknak. Rajt-cél győzelemmel nyertek mind a két napon. A második helyezés a Vasas- Humansoft csapata érte el egy órával megelőzve az FTP1 csapatát. Portálunk is rajthoz állt 3 csapattal. HUNRUN.COM 1 csapata "nyert" a csapataink között. Nagy szervezéssel sikerült az utolsó pillanatban összerakni a csapatot. HUNRUN.COM 1.tagjai: Mateve,Sipi, Sanyci, Chripooh, Baddi! 20:46:27 idővel értek célba, de hangsúlyozom nem volt verseny a csapatok között! HUNRUN.COM 4 csapat érkezett be másodiknak 21:44:30 a csapat tagjai átszervezésre kerültek, hogy a logisztika is meg legyen oldva. Így nézett ki végülis az átszervezett csapat: Mohilla Tamás, Soós Péter, Németh András, Szászi Tamás és Balogh Ádám. Míg a virtuális dobogó 3 helyét a Balatoni Ötösfogat a HUNRUN.COM 3 csapata foglalta el. Szabó Gabriella, Hlinica László, Horváth Péter, Herendi Péter, Tóth Ferenc. Mindhárom csapat megküzdött a nagy meleggel és kiválóan helytállt. 1. WSG HUNGARIA -, LŐRINC 2000 SE 12:48:52
2. VASAS-HUMANSOFT 13:09:02
3. FTP1 15:22:51
45. HUNRUN.COM 1. Csapat 20:46:27
57. HUNRUN.COM 4. Csapat 21:44:30
66. HUNRUN2-BALATONI, ÖTÖSFOGAT 22:38:46

A sporthirado.hu cikke
ULRTABALATON. A férfiaknál a görög versenyző és az első helyen végzett váltó is nagy fölénnyel nyert

Kurosz, Wermescher és a WSG sikere
Létrehozva: 2008. június 22. 14:36

A győztes váltó, a WSG Hungária-Lőrinc 2000 SE. Balról: Balról jobbra: Nagy György, Józsa Gábor, Stépán Attila csapatvezető, Rezessy Gergely,Szekeres Attila, Szabó Imre Férfi egyéniben a görög Jannisz Kurosz, a nőknél Wermescher Ildikó, míg a váltók versenyében a WSG Hungária-Lőrinc 2000 SE ötöse győzött a második alkalommal megrendezett, 212 km-es távú Ultrabalaton futóversenyen. Az egyéni indulóknak egyhuzamban kellett teljesíteniük a Balaton megkerülő viadalt. Növelte előnyét az Ultrabalaton nemzetközi futóverseny második napján a WSG Hungária-Lőrinc 2000 SE csapata a váltók között, így végül 18 perces előnnyel nyerte meg a 212 km-es össztávú viadalt a Vasas-Humansoft együttese előtt.
A Rezessy Gergely, Szabó Imre, Nagy György, Szekeres Attila, Józsa Gábor összeállítású ötös végig magabiztosan vezetve végzett az élen. Női egyéniben Wermescher Ildikó győzött 26 óra 56 perc 50 mp-es idővel.
A férfiaknál - mint arról már tegnap beszámoltunk - a görög Jannisz Kurosz 19:27:52 órával fölényes diadalt aratott a német Michael Vanicek (20:05:34 óra) és a magyar Kalotai Levente (21:10:46) előtt.