Új versenycsúcsok is születtek a 7. kerületi Futó- és Gyaloglónapon

1735 nevezővel, remek hangulatban zajlott a szombat délutáni városligeti futóesemény, amelyen 12 kerületi és "vendég" iskola diákjai is szerepeltek, s az egyéni helyezésekért is komoly küzdelem folyt.

A 7-es szám több ízben is megjelent az eseményen, a négy versenyszám - sorrendben - a 3×1507 méteres váltófutás, az 1507 méteres futás, az 1507 méteres gyaloglás és az 5007 méteres futás voltak, Vattamány Zsolt polgármester 7-es, dr. Vető Marietta alpolgármester pedig 77-es rajtszámot viselt.

Erzsébetváros futó- és gyaloglónapja - amely a kerülten túliaknak is szólt - napsütéses időben zajlott, a váltószám mezőnye 23 fokban indult útnak, a leggyorsabb a Jampik, illetve a Pegazus csajok "a" triója volt. Érdekesség, hogy a hölgyek mezőnyében ezüstérmes Turcsányi Krisztinának Európa-bajnokságról is van egy második helyezése, hiszen 2009-ben tagja volt a junior kézilabda-válogatottnak.

A két egyéni 1507 méteres szám rajtjait a polgármester, az esemény fővédnöke lőtte el. Közel ezren várták ekkor a kürtszót, összesen pedig 1735-en neveztek a 7. kerületi Futó- és Gyaloglónapra. A futók között a tavalyi ezüstérmes visszavágott az akkori győztesnek, így ezúttal Gál Sándor az első, Szabó Dorián pedig a második helynek örülhetett a díjátadásnál. Amelyen másodszorra állt a dobogó tetején a váltóban is győztes Csuta Dorottya!

A leghosszabb útvonal, az 5007 méteres a Hősök terét is érintette, amúgy pedig a többihez hasonlóan a Városliget különböző útjain vezetett. Fél 6-kor, amikor 19 fokot mutatott a hőmérő, közel ötszázan gyűltek össze a rajtkapu előtt - köztük Vattamány Zsolt, polgármester -, akik azt is izgatottan várták, hogy ki nyeri közülük a 80 ezer forint értékű Montana kerékpárt. A 455-ös rajtszám tulajdonosa már a futás előtt örülhetett!

A célban pedig elsőként Beda Szabolcs ünnepelhetett, aki ráadásul 16:50-es idejével új versenycsúcsot állított fel. (Ő egyébként tavaly második lett.) A hölgyeknél Szalai Anett ért először célba, érdekesség, hogy ő is úgy nyert - szintén versenycsúccsal -, hogy tavaly másodikként végzett.

A 7. kerületi iskolák között a három legnagyobb számban részt vevő intézmény sportszervásárlási utalványokat vehetett át (összesen 200 ezer forint értékben), díjazták a tavaly után ismét visszatérő iskolákat, valamint az újoncokat is (és nem csak a kerületieket), de szintén elismerésben részesült a legfiatalabb és a legidősebb résztvevő, ők egy-egy 10 000 forintos Spuri Futóbolt-utalványt kaptak.

Eredmények:
3x1507 méteres váltó:
1. Jampik (Aszódi Zsombor, Kovács Botond, Kiss Bálint) 0:15:10
2. KSI Öttusa (Farkas Botond, László Áron, Csizmadia Péter) 0:15:45
3. Running Boys (Juhász Sándor, Wágner András, Maurovics Márk) 0:16:56
1. Pegazus csajok "a" (Csuta Dorottya, Zsámár Anna, Kirst Athina) 0:16:54
2. KriszTEAM (Turcsányi Krisztina, Wittmann Krisztina, Turcsányi Krisztina) 0:18:49