Erős szél és menetszél: 9. Intersport Tour de Tisza-tó

Az egész hétre jellemző hektikus időjárás után - a néha megerősödő szelet leszámítva - szinte ideálisnak mondható kerékpáros idő várta a kilencedik alkalommal megrendezett Intersport Tour de Tisza-tó és Tisza-tavi Bringatlon mezőnyét. Napsütéses, ragyogó kora májusi idő és közel 20 Celsius fokos hőmérséklet segítette a minden eddiginél népesebb, 1650 fős mezőny tókerülését.

Reggel 10 órakor először a 15 km-es kerékpártúra mezőnye, családok, baráti társaságok és nagy örömünkre sok kisgyerek vágott neki a távnak, utánuk pedig a 65 km-es mezőny foglalta el helyét a rajtegyenesben. A rajtot Ujvári Imre, Tiszafüred polgármestere lőtt el.
A lassúrajt, azaz a mezőny felvezetéssel történő indítása több mint 10 percig tartott, mire az utolsó rajtoló is áthaladt a rajtkapu alatt, a mezőny eleje már a Tisza hídját is elhagyta. Innét indult az éles rajt, és innentől mindenki teljes sebességgel, a maga választotta tempóban haladhatott. Poroszlónál csatlakoztak a bringásokhoz a maguk 57 km-es megmérettetésére először a görkorisok, majd pedig a Bringatlonos csapatok. A Bringatlon is új létszámcsúcsot hozott: 60 csapat nevezett erre az igazán különlegesnek mondható versenyszámra.
Az idei abszolút győztesnek - Solymosi Jánosnak - egy izgalmas szökésből sikerült hazaérnie egy nagyobb boly előtt, győzelme után hosszú órákon keresztül hömpölygött a kerékpáros mezőny a célkapun.
Az első kerékpárosok után fél órával érkeztek az első görkorcsolyázók, majd utánuk közel másfél órával az első Bringatlonos csapatok is célba érkeztek.
Tiszafüred messze híres vendégszeretetéről és ennek bizonyítékaként a célban minden résztvevő Tiszafüred és annak polgármestere, Ujvári Imre vendége volt egy tál finom halászlére - igazán jól esett a tekerés után!
Az időjárás végig kegyes volt a résztvevőkhöz, a korábbi években gyakran előforduló tavaszi viharok messze elkerülték Tiszafüredet és környékét, igazán kellemessé varázsolva ezzel ezt a kora májusi napot a Tisza-tó körül.