Rekordlétszám a 3. Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválon!

A május 1-jei 3. Samsung Olimpiai Zöld Fesztivál futó, túrázó és kerékpáros távjaira összesen 3030-an neveztek be, ami rekord az esemény történetében. Nyolc terepfutó táv, két túra útvonal és négy kerékpáros táv várta a sportolni vágyókat Hármashatár-hegyi Repülőtérről kiindulva.

Elsőként a túrázók indultak el 10 és 11 óra között a 11, illetve a 23 kilométeres távokra a Budai-hegységben kijelölt, túlnyomórészt jelzett turista utakon. A tavaszi erdő jó választás volt ezen a meleg napon, a fák árnyékában kellemesen telt az idő, míg a kirándulók bejárták a Nagy-Hárs-hegyet, a hosszútávosok továbbmentek a Szépjuhásznéig, majd megnézték Makkosmáriát, a Normafától átmentek a János-hegyre, hogy végül mindkét táv indulói Hűvösvölgyön át térjenek vissza a Hármashatár-hegyre.

A 3. Samsung Olimpiai Zöld Fesztivál keretében rendezték a jubileumi, X. Buda Maraton hegyikerékpár-versenyt, mely hagyományosan a szakág hazai szezonnyitó rendezvénye is egyben. A biciklisek turista (10 km), hobby (21 km) és sport (42 km) kategóriában indulhattak 11 órakor. A pálya a Hármashatár-hegy mind a négy oldalát és a környezetében lévő többi hegycsúcsot is érintette. A verseny különlegessége azt volt, hogy a pálya 21 kilométer után visszatért a rajt színhelyére, és itt mindenki eldönthette, hogy kimegy-e még egy 21 kilométeres körre, vagy befejezi a versenyt.

A hosszú távú verseny abszolút győztese Buruczki Szilárd (Merida Kőbánya TC) és Dósa Eszter (Vitalitás SE) lett, a rövidtáv legjobbjaként Makács Gábor (PCCC) és Módos Gabriella (Merida Maraton Team - CST) zárt.
A gyerekek 1 kilométeres, kerékpáros egyéni versenye volt a Diák Kupa, ez a versenyszám is ingyenesen várt a résztvevőket.

13:00 órakor látványos légi bemutatót tartott az esemény helyszíne felett Besenyei Péter tízszeres műrepülő magyar nemzeti bajnok, egy erre a napra tervezett különleges koreográfiával. Olyan alacsonyan húzott el a reptér felett, hogy a célba érkező kerékpárosok elől a füst egy rövid időre eltakarta a pályát!

A 3. Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválon a gyerekek és a családok ingyenesen vehettek részt az 1 kilométeres gyerekfutamon és a 3 x 1 kilométeres váltófutáson.
A 3 kilométeres táv pedig egyfajta örömfutás volt a Hármashatár-hegyi Repülőtér körül.
A sporteseményre ellátogatott közel 120 gyermek is a magyarországi SOS Gyermekfalvakból - Battonyáról, Kecskemétről és Kőszegről -, akik részt vettek a rövidebb futótávokon is.

14 órakor egy 7 kilométeres körpályán együtt rajtoltak a 7 és a 21 kilométer résztvevői, majd hozzájuk csatlakoztak a 14 kilométer indulói a második körben. A rajtot közösen lőtte el Molnár Zoltán, a MOB főtitkára és dr. Facskó István, a Samsung Electronics Magyar Zrt. elnöke.

A futóknál elsőként a 7 kilométeres táv teljesítői értek célba, itt Szabó Sándor, a Gyulai Atlétikai IC futója nyert, majd őt a táv tavalyi győztese, Pelsőczy Attila követte, míg a harmadik Varga Dániel lett a Sashegyi Gepárdoktól. A hölgyeknél Szerencsi Ildikó, a SZUSE versenyzője lett az első, Meggyes Luca és Köcski Réka, a Futóbolondok SE futója, a tavalyi félmaratoni bronzérmes előtt.
A 14 kilométeres távon Szabó Imre szakította át elsőként a célszalagot, aki az első Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválon a félmaratoni táv győztese volt. A második helyezett a HASE futója, Makár László, aki megismételte a tavalyi teljesítményét. A harmadik Pach Péter Pál, a Sashegyi Gepárdoktól. A hölgyeknél Kis Zsanett, a MAC-NSI futónője több mint 6 és fél percet vert a második Hoksári-Czirbusz Katalinra, a Sashegyi Gepárdok versenyzőjére, akit Almási Éva követett.
A férfiaknál a terep-félmaratoni távon a tavalyi évhez képest helycsere történt az első helyen, Józsa Gábor, a MAC-NSI futója, 2011-es időeredményét és második helyezését megjavítva most megnyerte a távot, Zatykó Miklós, a Vasas MiFiN versenyzője idén az ezüst érmet szerezte meg. A harmadik Szabó Gábor, a Sashegyi Gepárdok versenyzője lett. A női mezőnyben Garai Valéria, a Vasas Humansoft futója, az SOS Gyermekfalu munkatársa bizonyult a leggyorsabbnak. A második Harms Victoria, míg a harmadik Ladányi Tímea, az Óbudai Futókör versenyzője lett.
A futók között ott volt öt magyar olimpiai fáklyavivő is, akik hazánkat képviselik majd a Játékokat megelőző eseményen.

Az esemény különlegessége a 200 méteres Dombfutás volt, amely a 32 fokos hőségben kissé megnehezítette a futók dolgát - de ha belegondolunk, hogy ez a 200 méter később része volt a 7 kilométeres futókörnek is, akkor mindenkit nagy elismerés illet.

A nap folyamán délelőtt 10:15-től folyamatosan zajlottak a "hegyi grund" focibajnokság, amelynek keretében az SOS gyermekek egymással, a Samsung dolgozóival és olimpikonokból álló csapattal mérték össze tudásukat a SamsungSport kupáért.

A 3. Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválon igazi fesztivál hangulat várta a résztvevőket és a nézőket egyaránt, kerékpáros bemutatókkal, kiállítókkal, játékokkal, kerékpárszervizzel. Mindenki megtalálhatta a neki való sportágat és távot, hogy a természetben töltsön egy kellemes napot.

A BSI következő eseménye az 5. Intersport Tour de Tisza-tó lesz május 6-án.

3. Orosz Anita (Trek SE), 01:07:31

A hallássérültek bajnokságának győztesei (mindhárom rövidtáv): Bajusz József (felnőtt), Csontó Ádám (U19), Tulcsik Melinda (felnőtt).