Fedettpályás atlétikai VB - Isztambul

Március 9-11-én rendezték a fedettpályás világbajnokságot Isztambulban, alább egy rövid összefoglaló a közép-, és hosszútávfutó számokból.

800 m, férfiak
A világ idei legjobb idejével érkező lengyel Adam Kszczot a rajtot követően az élre állt, vezette a mezőnyt, ám a mindössze 18 esztendős Mohammed Aman az utolsó 100 méteren átvette a vezetést, és a taktikai versenyben idei legjobb eredményét futotta 1:48.36-tal. A döntő nem csak a győztes miatt számított meglepetés futamnak, a második helyen végző cseh Jakub Holusa és a harmadikként érkező brit Andrew Osagie teljesítménye is meglepte a közönséget.

800 m, nők
Pamela Jelimo magabiztos futással nyerte a nők 800 méteres síkfutásának döntőjét. A 22 éves kenyai futónő 2008-ban tűnt fel, azóta viszont sorozatos sérülésekkel bajlódott. Idén úgy tűnik végre elkerülte a balszerencse és a világ legjobb idejével, 1:58.83-as eredménnyel ért célba. A verseny tempósnak volt mondható, a második helyezett ukrán Lupu és a bronzérmes amerikai Erica Moore is egyéni csúccsal ért célba. (Lupu: 1:59.67, Moore: 1:59.97)

1500 m, férfiak
A két évvel ezelőtt Dohában győzni tudó marokkói Iguider végig kontroll alatt tartotta a futamot, s bár a török Özbilen a rajt ellövésének pillanatától árnyékként követte és az utolsó körben meg is előzte, mégis elsőként ért célba 3:45.21-es idővel. A második helyen az ex-kenyai Özbilen futott be 3:45.35-tel, míg a bronzérmet az etiópiai Gebremedhin szerezte meg 3:45.90-nel.

1500 m, nők
Az 1500 méteres síkfutás férfi dobogója kicsit megkeveredve ugyan, de megismétlődött. A 21 esztendős Genzebe Dibaba szinte végig vezetve szerezte meg Etiópia negyedik aranyát az idei VB-n, s nem túl gyors idővel, 4:05.78-cal nyert. Másodikként a marokkói Selsouli ért célba 4:07.78-cas eredménnyel, míg a bronzot a török Alptekin nyakába akaszthatták 4:08.74-es országos csúcsáért.

3000 m, férfiak
Az amerikai Bernard Lagat 37 esztendősen, a VB korelnökeként nyerte második fedettpályás aranyát 7:41.44-es, idei legjobb eredményével. A dobogó második és harmadik fokára kenyai futók állhattak, Augustine Choge 7:41.77, míg Edwin Soi 7:41.78-as időt értek el. A negyedik helyen érkező brit Mo Farah-val (7:41.79) kiegészülve minden idők legszorosabb 1-2-3-4. befutóját produkálták.

3000 m, nők
Hellen Obiri a VB egyik legforróbb hangulatát hozta a fedettpályás csarnokba, amikor a cél előtt 100 méterrel leelőzte a nagy esélyes Meseret Defart 8:37.16-os időt futva, így alig fél órával Jelimo győzelme után ismét kenyai aranyérmet ünnepelhetett a közönség. Defaré lett az ezüstérem 8:38.26-tal, a bronzot pedig Gelete Burka szerezte meg 8:40.18-as időeredménnyel.