Az Év hegyifutói 2014

A Magyar Atlétikai Szövetség Hegyi –és Terepfutó bizottsága megválasztotta a szakág idei legjobbjait.

A nőknél döntő fölénnyel - harmadik alkalommal - Merényi Tímea (BHSE) győzött. Az olaszországi hegyifutó világbajnokságon az erős mezőnyben 25. helyezésével a magyar csapat legjobbja volt. A WMRA Hegyifutó Világkupa sorozatában harmadik lett összetettben, ami minden idők legjobb magyar helyezése. Megnyerte a három napos Tour De Tirol hegyifutóversenyt, valamint a Zermatt hegyi maratonon is dobogóra állhatott, emellett a 2014-es hegyifutó magyar bajnokságban is győzedelmeskedett.

A férfiaknál nagyon szoros küzdelemben az idei év felfedezettje Harsányi Tamás (MVSI) kapta a kitüntető címet. A hegyifutó vb-n a legjobb férfi versenyző volt a magyar csapatból, hosszú távú hegyifutó magyar bajnok, valamint a normál távú ob-n 3. lett.

Forrás: MAHFUSZ