Sárvári 24 órás OB Pék Imre Emlékverseny

Április utolsó hétvégéjén került sor a 13. Sárvári 12 és 24 órás ultrafutó versenyre, 24 órás országos bajnokságra, amely idén egyúttal az Optivita Ultrafutó Kupasorozat első állomása is volt, így 6 órás versenyszámban is indulhattak a résztvevők.

A verseny a tavaly tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori OB győztes és kétszeres Spartathlon teljesítő ultrafutó emlékére, a Pék Imre Emlékverseny nevet viselte.

A Sárvári Kinizsi Sportegyesület főszervezésében, az Ironteam SE közreműködésével megrendezett eseményen a korábbi éveket felülmúló létszámban álltak rajthoz, köszönhetően a 6 órás betétszámnak illetve a növekvő népszerűségű váltóversenynek.

6 órás - 23 nő, 23 férfi
12 órás - 11 nő, 34 férfi
24 órás - 12 nő, 63 férfi
12 órás váltó - 5 női, 20 férfi csapat

A 24 órás országos bajnokság abszolút győztese Lajkó Csaba lett pályacsúccsal és korosztályos országos csúccsal, 245,975 km-rel. A második helyen Zahorán János, a harmadik helyen pedig Veress Béla végzett.

A nőknél Máténé Varju Edit hozhatta el az országos bajnoknak járó kupát 217,3 km-rel, a második helyen Vágó Boglárka, a harmadik helyen Druskó Zsófia végzett. A 12 órás versenyszám győztesei Maráz Zsuzsanna (132,999 km) és Márkus István (138,829 km), míg a 6 órás betétszámban dr. Keszei András és Bálint Éva diadalmaskodtak.

Forrás: Edzésonline