Salina Kosgei győzni akar New Yorkban

A Boston Maraton-győztes kenyai Salina Kosgei is indul jövő hónapban a New York maratonon. Úgy tűnik, a pekingi olimpia tizedik helyezett futónője lesz Paula Radcliffe legkeményebb ellenfele a versenyen - a futónő ugyanis szeretné megnyerni a világ egyik legnagyobb maratoni versenyét. A 32 éves futónő 2005-ben negyedik volt New Yorkban, ezen a helyezésen idén mindenképpen javítani szeretne.

A rivális Radcliffe 2004-ben aratta első győzelmét, jelenleg még mandulagyulladásból lábadozik.

A férfiaknál jelezte indulási szándékát Robert Kipkoech Cheruiyot, aki négyszer diadalmaskodott Bostonban.

"Mint minden Boston Marathon-győztes, Robert és Salina is nagy bajnokok" - mondta Mary Wittenberg, a New York maraton versenyigazgatója.

Nem lesz ott viszont a mezőnyben az egykori maratoni világcsúcstartó Paul Tergat, akit egy lábsérülés hátráltat a versenyzésben, míg az ír Martin Fagan Achilles probléma miatt nem tud indulni. A hölgyeknél hiányzik majd a lett Jelena Prokopcuka, aki babát vár.