Új maratoni csúcs: 2:03:02

A kenyai Geoffrey Mutai megdöntötte a maratoni rekordot április 18-án, a Boston Maratonon!

A győzelem szoros versenyben dőlt el, hiszen Mutai 4 másodperccel előzte meg honfitársát, Moses Mosopot (2:03:06).
Mutai ezzel a futásával az etióp Haile Gebrselassie 2008-as rekordját (2:03:59) adta át a múltnak.
A férfiaknál az etióp Gebregziabher Gebremariam lett a aharmadik (2:04:53).

A hölgyek mezőnyében is szoros volt a véghajrá, végül a kenyai Caroline Cheptanui Kilel lett az első (2:22:36), két másodperccel megelőzve az amerikai Desiree Davila-t (2:22:38). A harmadik a kenyai Sharon Cherop (2:22:42) lett.

Mutai mostani ideje nem világcsúcs, mert a Nemzetközi Atlétikai Szövetség előírásainak - mely szerint a rajt és cél között a távolság légvonalban nem lehet nagyobb mint a táv fele - nem felel meg a bostoni pálya. Ezzel azt próbálják kivédeni, hogy a futók hosszú szakaszon kapjanak hátszelet. A bostoni pálya szinte egy egyenes mentén halad, és hátszéllel, ahogy most is történt, nagyobb lehet a tempó. A pálya egy másik előírásnak sem felel meg, a cél túl alacsonyan van a rajthoz képest, így a megendegettnél több benne a lejtő.

Forrás: raceday.baa.org, SportGéza