17. Coca-Cola Testébresztő Női Futógála

2012. május 20. Budapest, Margitsziget

A 17. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán öt különböző távon állhattak rajthoz lányok, édesanyák, nagymamák, barátnők és munkatársnők. A csak nőknek rendezett futóeseményre 3950-en neveztek.

A nap folyamán minden rajt előtt volt bemelegítés, az elsőt Katus Attila tartotta.
Először 3,5 kilométert futhattak az iskolai kollektív csoportok, egy testnevelésóránál is hatékonyabb volt ez az esemény, ráadásul szép környezetben zajlott!

A 3,5 kilométeres távon még egy futamot rendeztek az egyéni nevezőknek is. Őket, és a gyaloglás résztvevőit Varró Gyula melegítette be.
A 2,8 kilométeres gyalogló távon sokan indultak babakocsival, kisgyermekkel, sőt volt olyan család, amely három generáció is képviseltette magát.
Az esemény újdonsága volt, hogy a 7,5 kilométeres rajt előtt 500 lufit engedtek fel a résztvevők nőknek szóló, buzdító üzenetekkel.