Közel négyezren a 17. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán

Május 20-án a hölgyeké volt a Margitsziget! A 17. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán öt különböző távon állhattak rajthoz lányok, édesanyák, nagymamák, barátnők és
munkatársnők. A csak nőknek rendezett futóeseményre 3950-en neveztek.

A nap folyamán minden rajt előtt volt bemelegítés, az elsőt Katus Attila tartotta.
Először 3,5 kilométert futhattak az iskolai kollektív csoportok, egy testnevelésóránál is hatékonyabb volt ez az esemény, ráadásul szép környezetben zajlott!

A 3,5 kilométeres távon még egy futamot rendeztek az egyéni nevezőknek is. Őket, és a gyaloglás résztvevőit Varró Gyula melegítette be.
A 2,8 kilométeres gyalogló távon sokan indultak babakocsival, kisgyermekkel, sőt volt olyan család, amely három generáció is képviseltette magát.

Az esemény újdonsága volt, hogy a 7,5 kilométeres rajt előtt 500 lufit engedtek fel a résztvevők nőknek szóló, buzdító üzenetekkel. Aki támogatni akarta a résztvevőket, a www.facebook.com/testebreszto oldalon, a Buzdítsd a nőket! alkalmazáson keresztül elküldhette a mezőnynek bátorító üzenetét, melyet a lufikra kötözve szétosztottak, majd felküldtek a levegőbe.

A leghosszabb távhoz még további bátorítás is járt: a 7,5 km résztvevőit már együtt melegítette be Katus Attila és Varró Gyula!
A 7,5 kilométert egyéniben és párosban is teljesíteni lehetett. Az egyéni futók közül a budapesti Kis Zsanett, a MAC-Népstadion futónője ért elsőként a célba. A dobogó alsó két fokáért szoros volt a küzdelem, a célban a szintén fővárosi Lauf Kinga 3 másodperccel előzte meg a mezőkövesdi Pap Csillát.

A 3,5 km + 4 km elosztásban futották a párosok a 7,5 kilométert. A Borsodi Futólányok az első körben közel egy perces előnnyel váltottak, amiből 24 másodpercet sikerült megőrizniük a célban. A második a Pesti Futó Bestik, a harmadik a PSE párosa lett.

A brit nagykövet-helyettes asszony, Theresa Bubbear és munkatársai, továbbá a Brit Kereskedelmi Kamara, valamint a Brit Nők Egyesülete közösen indultak a 17. Coca-Cola
Testébresztő Női Futógála kilométeres távján. Céljuk a 2012-es londoni olimpiai és paralimpiai játékok népszerűsítése volt.

A 17. Coca-Cola Testébresztő Női Futógála résztvevőit verőfényes napsütéssel és kellemes futóidővel várta a Margitsziget, ezen a napon minden hölgy megtalálhatta a kondíciójának és hangulatának megfelelő távot, a babakocsis kislányoktól a nagymamákig.