Gy.I.K.Gy.I.K. KeresésKeresés TaglistaTaglista CsoportokCsoportok
RegisztrációRegisztráció ProfilProfil Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned BelépésBelépés
archívumA 2001 május 22-én a mozduljvelunk.hu-n indult fórum hozászólásainak megtekintése.
Pulzusmérés
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 165, 166, 167  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Pulzusmérés
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gulyasameister

HozzászólásElküldve: 2017. Feb. 20. Hétf. 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Magyar nyelvű használati útmutatót keresek Forerunner 10-es órához. Ha valakinek meglenne PDF-ben vagy beszkennelné azt a pár oldalt, és eljuttatná nekem, megköszönném.

Asszony vásárolta kezdő órának jutányos áron, magyar bolttól.
Teljesen új, 1 év garanciával, de sajnos nem a Navigate-en keresztül jött... :\
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
futnsasa

HozzászólásElküldve: 2017. Jan. 27. Pént. 13:00    Hozzászólás témája: Bugatti márka Hozzászólás az előzmény idézésével

Bugatti márka ajánlataiban érdekes modell. anyag - anyag adja a szárat. A bélésel anyag. A cipő belsejében található betét anyag, bőr. A szolíd talp, aminek kiváló minőségű anyag a fő összetevője. Város stílusú, ami minden nap megállja a helyét - https://www.ecipo.hu/bugatti.html A spektrum a "Men City" termékcsalád tól klasszikus városi divat megkülönböztetésre, míg a "Men farmer" termékcsalád tűnik alkalmi, fiatalos és extravagáns. Akár reggel találkozók, éjjel a klubban vagy hétvégén a tó - Bugatti cipő mindig igen erős benyomást tesz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vin

HozzászólásElküldve: 2014. Jún. 09. Hétf. 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A polar S1 footpodom egyszer csak elkezdett rendetlenkedni. Néha lenulláz, néha hülyeséget mutat, ma például 15km után teljesen leállt. A zöld led folyamatosan villog, az elem ok, de nem mér semmit. Az "agy" minimálisan lötyögött a házban, ezért kitámasztottam blutackkal hátha ez a baj. Egy futást tökéletesen mért, de ma megint megadta magát.
Szerintetek mi lehet a probléma? Lehet javítani, ha az agyon belül van valami, vagy kuka?
Vissza az elejére
gabinenje

HozzászólásElküldve: 2014. Jún. 03. Kedd. 16:03    Hozzászólás témája: Crivit pulzusmérő óra Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy valaki használt-e már a LIDL-be kapható Crivit pulzusmérő órát? Valakinek van tapasztalata róla? Köszi
Vissza az elejére
mikusz

HozzászólásElküldve: 2014. Feb. 25. Kedd. 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget!
Vissza az elejére
Ati66

HozzászólásElküldve: 2014. Feb. 15. Szomb. 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!

Személyes segítséget egy helyi atlétiakai, tájfutó vagy triatlonos társaságtól kaphatsz. Szerintem valamelyiket biztos találsz Miskolcon.

Idézet:
mire figyeljek,mitől fejlődhetnék,mert tavaly ősszel mintha megálltam volna a fejlődésbe.Valami kell,hogy ne menjen el a kedvem:)

Egyénileg tovább fejlődni a legegyszerűbb, ha keresel a neten edzésterveket kiválasztasz egy szimpatikus, számodra is érhető, követhető utasításokat tartalmazót és ahhoz igazodsz. Ez megoldja azt a kérdést is, hogy ne csak egyenletes tempós monoton futásaid legyenek.
Itt is van választék edzéstervekből. Félmaratoni, maratoni edzésterveket érdemes kiválasztani. Ha rövidebb, mint amennyi hét még a megcélzott fő versenyig van, akkor talán az első "alapozó" heteket érdemes ismételni akár töbször is, mert állóképesség növelésre érdemes időt szánni.

Az pulzuszónákat pedig nem kell kőbevésett értékként kezelni.
Ha van mért 196 max érték, akkor ebből és 50 nyugalmi értékből kiindulva kb így lehet kezdeni a Karvonen formulával számolva:
65-75% az 145-160 könnyű edzésekhez. Az edzések legnagyobb részére szerintem ez való, ha maratonra készül az ember.
75-85% 160-175 közepes terhelésekhez
85-90% 175- 180 magas intenzitású edzésekhez.

Nem valószínű, hogy a 196-os max értéknél jelntősen magasabb lenne a valós max pulzusod. De ha mérsz magasabbat, legfeljebb átszámolod.

Javaslom olvasd végig ezt a topicot. Az elején sok elméleti kérdés szóba került, illetve több témához kapcsolódó link előfordult.

A monotonitást segít elkerülni az is, ha kimész a Bükkbe terepre. Ha nem akarsz egyedül csavarogni, akkor 20-40 km-es teljesítmény túrákra elmész és és a rajtidő végén indulva próbálod futva teljesítnei.
Ez is nagyon jó edzés és segít kiismerni a határaidat és nem egyedül bolyongsz az erdőben. Bár annak is megvan a szépsége.
Vissza az elejére
mikusz

HozzászólásElküldve: 2014. Feb. 09. Vas. 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!Lehet nem jó topicba írok.Segítséget szeretnék kérni.kb 3 éve futok,35 éves vagyok.2012ben 1,2013ban 2 maratont sikerült lefutnom,igaz 4,09-4,25 idővel.Az éven szeretnék jobban rákészülni.Tavaly már pulzusmérővel futottam,de nem tudom mi lenne a jó pulzustartomány,mindenhol mást olvasok.Meg ami szerintem rossz,h csak monoton futást csinálok,egy tempó,legtöbbször 1-2 távon.nyugalmim 48-52 kb,maximum,hát azt nem tudtam még nagyon meg,de 196 volt már,de nem toltam "meghalásig" teljesen.táv és pulzusaim:13 km,174 pulzussal simán,plusz utolsó 2-3 kmet 180-184-el.19km:max 166 pulzussal,mostanában oda figyelve a lépésszámra(90) kényelmes eléggé.Ja,lépés szám előtte szerintem max 80 lehetett.24km:az éven még nem volt egy kis kihagyás miatt,de ez is kb 166 os pulzus,nem nagyon megerőltető.Kérdésem,mire figyeljek?A résztávozásról olvastam,de nem tudom mi lenne a jó,és milyen pulzussal kb.Vagy csak tanács,mire figyeljek,mitől fejlődhetnék,mert tavaly ősszel mintha megálltam volna a fejlődésbe.Valami kell,hogy ne menjen el a kedvem:)Esetleg hol ,kitől,merre kérhetnék segitséget.
Vissza az elejére
harsanyi

HozzászólásElküldve: 2014. Jan. 31. Pént. 09:34    Hozzászólás témája: Eladó Polar RC3 GPS HR - GARANCIÁVAL!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Polar RC3 GPS HR pulzusmérő óra eladó.

Mellkaspánttal együtt, számlával, dobozában és érvényes garanciával 2014 szeptemberig!

Kitűnő állapotban van. Ha valakit érdekel írjon üzenetet vagy e-mailt (harsanyi.andras@yahoo.de), vagy keressen telefonon: 06205017103.

Ára 60e Ft.

Zergénél vettem, nála (zerge.info) találtok az óráról tesztet is. Budapesten bármikor megtekinthető, átvehető. Budapesten belül házhoz is viszem!
nyikita

HozzászólásElküldve: 2013. Nov. 25. Hétf. 21:51    Hozzászólás témája: Re: Motorola androidos sportóra és MP3 lejátszó Hozzászólás az előzmény idézésével

Bácskai Norbert írta:
Eladó egy MOTOACTV, androidos sportóra és MP3 lejátszó hozzávaló ANT+ fitness érzékelővel(pulzusszám, stb). Használva soha nem volt csak bekapcsolva, minden doboz és tartozék megvan hozzá.

8 GB-os Flash memória
WiFi: 802.11b/g/n
Beépített GPS
Bluetooth 4.0 headsethez, vagy telefonoz lehet vele csatlakozni
FM rádió
Súlya. 235 gramm
1,6 inch-es érintőképernyős LCD kijelző
külső borítás teljesen víz- és karcálló

Bővebb ismertető: http://www.pto.hu/post/1/5394

Szia.Érdekelne az óra,ha még meg van...Üdv:nyikita
Vissza az elejére
Bácskai Norbert

HozzászólásElküldve: 2013. Nov. 21. Csüt. 14:11    Hozzászólás témája: Motorola androidos sportóra és MP3 lejátszó Hozzászólás az előzmény idézésével

Eladó egy MOTOACTV, androidos sportóra és MP3 lejátszó hozzávaló ANT+ fitness érzékelővel(pulzusszám, stb). Használva soha nem volt csak bekapcsolva, minden doboz és tartozék megvan hozzá.

8 GB-os Flash memória
WiFi: 802.11b/g/n
Beépített GPS
Bluetooth 4.0 headsethez, vagy telefonoz lehet vele csatlakozni
FM rádió
Súlya. 235 gramm
1,6 inch-es érintőképernyős LCD kijelző
külső borítás teljesen víz- és karcálló

Bővebb ismertető: http://www.pto.hu/post/1/5394
Vissza az elejére
gulyasameister

HozzászólásElküldve: 2013. Szept. 21. Szomb. 16:42    Hozzászólás témája: Mobile Action i-gotU GT-900 Pro HRM nélküli változat eladó Hozzászólás az előzmény idézésével

Elkelt.

A hozzászólás legutóbb gulyasameister által 2014. Márc. 23. Vas. 15:55-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Ati66

HozzászólásElküldve: 2013. Szept. 06. Pént. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

paskat írta:
Hello!
A kérdésem az, hogy mennyire ugrálhat a pulzus. Reggel felpörgettem a pulzust kb 160-ra, majd leültem, hogy lemenjen. Ezt meg is tette, de egy kb 10-15 ütéses intervallumon belül. Ment kicsit le, majd megint föl, majd kicsit lefelé, majd felfelé. Amikor ülőhelyzeteben 100-ról visszament 115-re majd onnan csökkent újból, akkor erősen elcsodálkoztam. Ez normális élettani folyamat, vagy készülék? (POLAR H7 HR + iPhone 5 + Wahoo Fitness)
Előre is kösz a választ:
Tibor

Szia!

Nyugodj meg természetes folyamat.

Az 50 alatti nyugalmi pulzusom 3-4 lélegzetvétellel 60-65 környékére is feltornászom. pedig nem is moccanok Smile
Vissza az elejére
paskat

HozzászólásElküldve: 2013. Szept. 04. Szer. 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
A kérdésem az, hogy mennyire ugrálhat a pulzus. Reggel felpörgettem a pulzust kb 160-ra, majd leültem, hogy lemenjen. Ezt meg is tette, de egy kb 10-15 ütéses intervallumon belül. Ment kicsit le, majd megint föl, majd kicsit lefelé, majd felfelé. Amikor ülőhelyzeteben 100-ról visszament 115-re majd onnan csökkent újból, akkor erősen elcsodálkoztam. Ez normális élettani folyamat, vagy készülék? (POLAR H7 HR + iPhone 5 + Wahoo Fitness)
Előre is kösz a választ:
Tibor
Vissza az elejére
AttiM

HozzászólásElküldve: 2013. Szept. 03. Kedd. 10:05    Hozzászólás témája: pulzusmérő öv Androidhoz Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

futásomhoz Androidos telefont és a SportsTrackLive alkalmazást használom (amit nagyon ajánlok mindenkinek, pl. magyarul is tud! Smile ), és elérkezett az ideje egy pulzusmérő öv beszerzésének. Először arra gondoltam, hogy veszek egy olcsó öves órát, az jó lesz, de nem, ide bizony Bluetooth-os öv kell.
Az alkalmazás készítője ezeket ajánlja:
Zephyr HxM, Zephyr BioHarness, Polar WearLinkŸ+ (ámbár ez utóbbiról Zergéék azt írják, hogy nagyon nem ajánlják!).
Nézegettem ezeket a neten, de csak horror árakon találtam (18-20 ezer forint???), még az eBay-ről is.

Ami fura, hogy használtan szinte nem is találtam, pedig bizonyára vannak, akik megvették nagy nekibuzdulásukban, aztán 1-2 év után rájönnek, hogy csak egyszer volt rajtuk, de már nem akkora a lelkesedés, ezért áruba bocsátják - de nem nagyon találtam ilyet.

Van valami ötletetek, tudnátok segíteni, hogy hogyan lehetne beszerezni ilyet elfogadható (<10e) áron? Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Riska

HozzászólásElküldve: 2013. Aug. 31. Szomb. 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Garmin Forerunner 405 órához keresek magyar nyelvű használati utasítást.
Egy beszkennelt példánnyal, vagy egy letöltési hely linkjével segítene valaki?
Előre is köszi!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Pulzusmérés Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 165, 166, 167  Következő
1 / 167 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.