Vivicitta Városvédő Futás - Veszprém, Eseménytörténet

1. Matáv Vivicitta Városvédő Futás - Veszprém, 2002. április 28.

Alig 19 órával azután, hogy a szegedi Matáv-Vivicittá Városvédő Futás utolsó befutója célba ért a Dóm téren, Veszprémben is elrajtolt a Vivicittá. Vasárnap 11 órakor debütált a dunántúli városban a városvédő futóverseny. A premier jól sikerült, hiszen a ragyogó napsütésben közel 1200-an vágtak neki a 2,8 kilométeres távnak. Futócipőt húzott a város polgármestere és alpolgármestere is, így példát mutatva ők is végigfutottak a város legszebb részein. A helyiek mellett szép számmal érkeztek más városokból is futók, Tiszántúli és fővárosi versenyzők is rajtoltak az Óváros térről. Így esett meg, hogy a veszprémi versenyt egy budapesti és egy debreceni futó nyerte. A leggyorsabbaknak több mint 7 perc, az utolsó befutónak pedig kevesebb, mint 27 perc kellett a célbaérkezéshez. A verseny után értékes ajándékokat sorsoltak ki, az iskolákat is külön díjazták, emellett a Matáv 1 millió forintot adományozott a Veszprém Város Környezet- és Természetvédelméért Közalapítványnak.

3. Kovács Tamás VEDAC 7:51

2. Matáv Vivicitta Városvédő Futás - Veszprém, 2003. április 12.

A hűvös idő ellenére több száz helyi és környékbeli futó Spurizott át a Viadukton szombat délelőtt Veszprémben. A férfiak és a nők mezőnyében is helyi atléta szakította át elsőként a célszalagot a 2. Matáv Vivicittá Városvédő Futáson. A VEDAC válogatott atlétái Kovács Tamás és Kiss Melinda a közel 850 főt számláló mezőnyben bizonyultak a legjobbnak. Így idén végre sikerült a veszprémi futóknak bevenni a dobógó legfelső fokát, hiszen tavaly két vidéki futó vitte el a közép- és hosszútávfutóiről híres város versenyzői elől az aranyérmet. Kovács nemcsak rajt-cél győzelmet aratott, hanem legyőzte edzőjét Szemán Jánost is, akinek be kellett érnie a dobogó harmadik fokával. "Bíztam a győzelmemben. Hazai közönség előtt mindig jó versenyezni és ez segített. A cél előtti emelkedő már nem hiányzott, mert a végén csak arra figyeltem, hogy az edzőmet le tudjam győzni. Sikerült! - értékelt a versenyt követően a győztes. A hölgyek mezőnyében Kiss Melindának nem volt igazán ellenfele, aki ezen a napon megszoríthatta volna. Magabiztos, imponáló fölénnyel nyerte meg a versenyt. "Nagyon jól ment és így élveztem minden lépését a futásnak. Igaz lehetett volna egy kicsit melegebb is, mert a kezeim szinte lefagytak." - összegzett Kiss a célban. Az élsportolók mellett a 11 órakor rajtoló mezőnyben a város közéleti személyiségei a Hartmann István és Asztalos Ferenc alpolgármesterek is teljesítették a 3 km-t, több képviselő társukkal egyetemben. A verseny befutójára megérkezett a fővédnök Dióssy László főpolgármester, aki egyéb elfoglaltsága miatt ezúttal nem lehetett ott a futók között. Reggel kilenc órától fokozatosan gyülekeztek a futóbarátok a megyeszékhely ékszerdobozának számító Óváros téren. A délelőtt folyamán a nebulók a verseny névadó főszponzorának, a Matávnak köszönhetően a téren felállított játékok közül kedvükre válogathattak az élőcsocsó, a mászófal és az ugráló vár nyújtotta élvezetek között.