Athén Maraton: 12 és fél ezer résztvevő, kenyai és litván győzelem

Részvételi rekorddal, illetve kenyai és litván győzelemmel zárult a vasárnapi jubileumi Athén Maraton. A 2500. évfordulóját ünneplő futást a férfiaknál a kenyai Raymond Bett, a nőknél a litván Rasza Drazdaukaite nyerte.

A 26 esztendős Raymond Bett a 37 kilométernél állt az élre, megelőzve honfitársát, Jonathan Kipkorirt, aki végül a második helyen végzett. A nőknél a 29 éves Rasza Drazdaukaite nyerte az Athén Maratont, mégpedig több mint két perccel megjavítva a verseny eddigi rekordját. A célba érkezés után mindkét győztes kiemelte, végig napos, meleg időben kellett futni, ezért is volt kemény a verseny. Az Athén Maratonon minden korábbinál többen, 12 és fél ezren vettek részt.

A 42.195 kilométeres távból 10 kilométernyit teljesített a görög miniszterelnök, Jeórjiosz Papandreu is, aki utóbb - országa gazdasági nehézségeire is utalva - így nyilatkozott: "Görögország most a saját maratoniját futja, s a lehető leghamarabb be fogja fejezni".