Atlétika EB-Helsinki

Ma kezdődött a finn fővárosban az atétikai EB, amelyen huszonkét sportoló képviseli hazánkat.

A magyar EB csapat
férfiak:
Deák Nagy Marcell (400 m, 4x400 m), Szemeti Péter (800 m), Kiss Dániel (110 m gát), Baji Balázs (110 m gát), Koroknai Tibor (400 m gát), Minczér Albert (3000 m akadály), Harsányi Olivér (magasugrás), Kürthy Lajos (súlylökés), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés), Pars Krisztián (kalapácsvetés), Németh Kristóf (kalapácsvetés), Kása Tibor (4x400 m), Kovács Zoltán (4x400 m), Bartha Dávid (4x400 m), Lukács Máté (4x400 m)
nők:
Kaptur Éva (200 m), Papp Krisztina (10 000 m), Márton Anita (súlylökés), Orbán Éva (kalapácsvetés), Juhász Vanda (gerelyhajítás), Nagy Xénia (gerelyhajítás), Farkas Györgyi (hétpróba)
Férfi 4x400 m-en Bartha László tartalék.

Deák Nagy Marcell továbbjutott a 400 méteres síkfutás előfutamából az atlétikai Európa-bajnokságon, Helsinkiben. A junior vb-ezüstérmes, Universiade-győztes futó futamában 46.19 mp-cel a harmadik helyen ért célba, ami elődöntőt jelent. Az olimpiai szintes Deák Nagy egyenletes tempóban teljesítette a távot, elmaradt idei legjobbjától (45.93 mp), de továbbjutása nem forgott veszélyben. Az öt előfutamból a legjobb négy mellett a további négy legjobb idővel rendelkező került a csütörtöki elődöntőbe.

Koroknai Tibor kiesett 400 gáton az atlétikai Európa-bajnokságon, Helsinkiben. A tavalyi utánpótlás Eb-n döntős magyar előfutamában 53.22 mp-cel a hatodik helyen végzett, összességében a 37. lett.
A 22 éves futó kiesése papírforma, mivel 51.05 mp-es idejével csak 35. volt a nevezési listán.

Szemeti Péter kiesett a 800 méter selejtezőjében. Az előfutamban 1:49.13 perccel csak a hatodik helyen végzett, összesítésben pedig a 24. lett.

A gerelyhajító Juhász Vanda és Nagy Xénia egyformán kiesett a selejtezőben. Nagy 51,63, majd 50,65 és 47,84 méteres eredményt ért el, legjobbja csoportjában a 11., összességében a 22., utolsó előtti helyet jelentette.
Az olimpiai szintes Juhásznak már rosszabb körülmények között kellett dobnia, mivel kiadós zápor zúdult az Olimpiai Stadionra, így csúszott a pálya. Elsőre 53,65 méterig hajította a szert, a folytatásban pedig már nem tudott javítani: 49,15 m, majd egy érvénytelen kísérlet következett. Az összesítésben a 17. helyen végzett. A döntőhöz legalább 56,67 méteres eredmény kellett volna.

Szerdán még egy magyar atléta érdekelt az Eb-n, a magasugró Harsányi Olivér a délutáni programban szerepel.

Forrás: Sportgéza