Holtverseny maratonon Phenjanban

Április 8-án, vasárnap tartották az észak-koreai fővárosban a 25. Mangyongdae Marathont. A rajtpisztoly mintegy 100 000 néző előtt dördült el a Kim Il Sung stadionban.

A férfiak versenye kevéssé volt gyors, szinte a végéig együtt maradt az élboly, ahol ott futott a tavalyi 2. -Morris Mureithi Mwangi- és 3. -David Ngakane- is. Az első komolyabb elfutási akció 35 km környékén történt, az ukrán Oleksandr Makvijcsuk próbált ellépni vetélytársaitól. A hazaiak, korábban már kétszer is győztes futója, Pak Song Chol azonban az utolsó néhány kilométeren újítani tudott, s mintegy 100 méterrel a cél előtt felzárkózott. A versenyt végül azonos idővel, 2:12:54-gyel nyerték. Ez az időeredmény a 28 esztendős ukrán futó számára hatalmas egyéni csúcs, korábbi legjobb ideje 2:16:30 volt.

A hölgyek mezőnye sokkal nagyobb szórást mutatott, féltávnál már csak négyen voltak az élbolyban, s 30 kilométerhez (1:47:37) érve számuk háromra csappant. Kim Mi Gyong 40 kilométernél végképp ellépett a többiektől, s 2:30:41-gyel szakította át a célszalagot. Másodikként a junior korú Kim Hie Gyong érkezett a célba 2:31:29-cel, míg a harmadik helyen Jon Gyong Hui futott be 2:31:40-es eredménnyel.