Vatai Miklós korcsoportos negyedik Port Elisabethben

Vatai Miklós korcsoportjában a negyedik, az abszolút kategóriában pedig a 24. helyen végzett a dél-afrikai Port Elisabeth-ben megrendezett triatlon Ironman-versenyen.
A Vasemberek Klubjának hétfői tájékoztatása szerint az 1800 indulót nem fogadta kegyeibe az időjárás. Előző éjjel óriási vihar tombolt és a viadal hajnalán is esős, szeles, hideg idő volt.
Az úszást hatalmas hullámok között kellett teljesíteni, Vatai a korcsoportjában 39-ként ért partot. Ez után a kerékpározásban a hetedik helyig sikerült magát felküzdenie. A maratoni futásban pedig - amely a legerősebb száma - még előrébb lépett, s korcsoportjában a negyedik, míg abszolútban a 24. helyen végzett 9:56:52 órás idővel.
A 3,8 km-es úszásból, 180 km-es kerékpározásból és maratoni futásból álló 8. Spec-Saver South-Africa Ironman-t a férfiaknál a spanyol Clemente Alonso-McKernan, a nőknél a 45 éves svájci Natascha Badmann nyerte.

Forrás: Telesport