Kaposvár is bekékült

Csodálatos futódélutánnal köszöntötte a nyarat Kaposvár: 4200-an vettek részt vasárnap a dunántúli városban a 7. K&H olimpiai futónapokon. A Kossuth téren kora délutántól gyülekeztek a verseny hivatalos kék pólóját viselők, hogy nem sokkal a rajt előtt közös bemelegítéssel készüljenek a futásra. A téren a futókón kívül sok érdeklődő és szurkoló is megjelent, valamint többen a kiállítói sátrakat keresték fel. A 15 órás rajthoz minden adott volt, így Szita Károly kaposvári polgármester rajtjelére 4200-an vágtak neki a 3,2 kilométeres távnak. A jó hangulatú futófolyam több mint 3 percig haladt át a rajtkapu alatt a 32 fokos melegben.

A győztes az a Mossissa Feyissa lett, aki előző nap a 7. K&H olimpiai futónapok kecskeméti versenyén is nyerni tudott. Az etióp futó ezzel gyakorlatilag "mindent vitt" a hétvégén, s a kecskemétihez hasonlóan Kaposvárott is kényelmes előnnyel nyerte a versenyt. Másodiknak a tavalyi kaposvári győztes, Nagy Tamás futott be, a harmadik helyet Molnár Ákos szerezte meg.

A nőknél Torma Anett tette meg a leggyorsabban a távot, őt Müller Marianna, majd Csörge Helén követte. A 7. K&H olimpiai futónapok mezőnye ezután hosszasan érkezett a célba, s a futók és a szurkolók között is boldog, elégedett arcokat lehetett látni. A futók között rengeteg családos, kisgyerekes induló volt, sok fiatal szülő babakocsival vágott neki a távnak, és olyan is volt, aki kutyával együtt futotta, illetve gyalogolta le a távot. Nagy tapsot kaptak a rajt után mintegy háromnegyed órával beérkező gyaloglók.

A gyönyörű nyár eleji délutánon a célba érkezéssel még nem ért véget a kaposvári futóesemény, mivel eredményhirdetés, majd ajándéksorsolás következett. Ajándékutalványt kaptak a legtöbb diákot mozgósító iskolák, kaposváriak és Kaposvár környékiek egyaránt. A K&H olimpiai futónapok rendezvényei közül már csak Szeged van hátra, ott fejeződik be a sorozat szeptember 18-án.

Eredmények

Férfiak

1. Mossissa Feyissa (Békéscsabai AC) 9:32 2. Nagy Tamás (Építők Atlétikai Klub) 9:44 3. Molnár Ákos (Vasas Humansoft, fonyódi Mátyás Király Gimnázium) 9:50

Nők

1. Torma Anett (Bartók Iskola, Zöldpont Életmód Klub) 12:21 2. Müller Marianna (Szekszárd) 13:00 3. Csörge Helén (Kaposvár) 13:13