Keszthelyi Kilométerek kánikulában a pünkösdi hétvégén

Rekkenő hőségben került sor Pünkösdkor a Keszthelyi Kilométerek futóversenyre, ahol a kánikula ellenére az előzetesen regisztrált 1560 főből 1491 részt vett. A maratoni versenyszámot Berec Lajos és Földingné Nagy Judit nyerte.

A maratoni távot 164 futó választotta, köztük a leggyorsabb Berec Lajos volt aki 2:36:10 idővel, meggyőző fölénnyel nyerte a versenyt. Mögötte Németh Gábor (2:43:11) majd Sipos Csaba (3:01:09) érkeztek a célba.

A hölgyek mezőnyében kiváló maratonistánk, Földingné Nagy Judit győzedelmeskedett 3:15:14 időeredménnyel, maga mögé utasítva Tigyiné Görög Veronikát (3:19:36) és Katona Évát (3:47:24)

A félmaraton volt a legnépszerűbb táv, 805 résztvevővel. Az élmezőny kitett magáért, Kovács Tamás 1:08:30 idővel szakította át a célszalagot, megelőzve Deli Gergelyt (1:14:21) és Varga Dánielt ( 1:15:39). A nőknél Kálovics Anikó állhatott a dobogó tetejére 1:23:53 idejével. Dobogós helyet ért el Bátai Réka (1:24:51) és Tóth Melinda (1:34:55) is.

Két handbike-os versenyző is indult, a maratoni távot Horváth József 3:05:14 alatt teljesítette, míg Sasvári Gyula a félmaratonon indult és 1:27:57 idővel ért célba.

Forrás: Edzésonline