Szombaton Terep100

Hazánk legnagyobb presztízsű ultra terepversenye kerül megrendezésre hétvégén, a Terep 100-as. Az idők során közel 105 km-re hízott verseny közel 3600 méter szintemelkedéssel kényezteti a mindenre elszánt indulókat. A rajt és a cél, szokás szerint Pesthidekúton lesz

A futók reggel 9 órakor rajtolnak, míg a leggyorsabbak várhatóan este 7 körül érkezhetnek vissza a Klebelsberg Kuno Általános Iskolába. A szintidő 17 óra, így akik maradéktalanul ki akarják élvezni az erdő nyújtotta szépségeket, akár hajnali 2-ig célba érhetnek.

Nézzük, idén kik a legnagyobb esélyesek:

A korábbi győztesek közül visszatér Karlowits-Juhász Tamás, azaz Carlos. A tavalyi év nem a tervei szerint alakult, de idén remek eredményei vannak, megnyerte a VTM ultra távját, és nagy küzdelemben lett második a Mátrabérc Trailen. Ha formáját sikerült fenntartania, kétségkívül a verseny favoritja. De esélyesként indul a korábbi győztes Hajduska Balázs, Urbán Zsolt, Pap Gábor, Sperka Tamás, Papp Gergő és mások is.

A hölgyeknél a korábbi győztesek közül Dévényi Ildikó tér vissza, idén már futott egy Ultrabericus Trail, és dobogón állt a 6 órás Csillebérci versenyen is. De ott lesz Kertész Dóra, az újonc Pálos Zsófia és a két hete Sárváron dobogós Druskó Zsófia is.

Megszoktuk már, hogy a T100 társversenyei is egyre jobb küzdelmeket hoznak évről-évre, idén is érdemes lesz odafigyelni a 80 illetve 50 km-es résztávra is.

Forrás: Edzésonline