Elsőbálozó meglepetés-győztes Berlinben

A vasárnapi Vattenfall Berlin félmaratonon meglehetősen borult a papírforma, ugyanis a 21,1 kilométeren először rajthoz álló 21 éves Berhanu Legese meglepetés-győzelmet aratott.

A berlini közönség nem panaszkodhatott az izgalom hiányára, a verseny egészen a célvonalig tartott. Az etióp ifjú a célegyenesben nagy harcot vívott a kenyai David Kosgeivel, de végül egyetlen másodperccel megelőzte, 59:45 idővel szakította át a célszalagot. A mezőny előzetes favoritjának számító Abraham Cheroben a harmadik helyen érkezett be.

A nők versenyét Cynthia Chepchirchir Kosgei nyerte egyéni csúccsal (1:10:52), négy másodperccel megelőzve honfitársát, Elizeba Cheronot. A 15 kilométerig vezető svéd Isabellah Andersson lett a harmadik.

A legsikeresebb magyar futó Csere Gáspár volt aki 1:04:55 egyéni csúccsal a 18. helyen ért célba. A nőknél az eredménylista szerint Ferenc Kata 1:19:03 idővel a 14. , Hajdú Anna 1:20:50 eredménnyel a 16. helyen végzett.

1 Berhanu Legese (ETH) 59:45
2 David Kosgei (KEN) 59:46
3 Abraham Cheroben (ETH) 59:49